Інтерфакс-Україна
13:17 03.11.2020

У ВР зібрали понад 150 підписів під заявою з вимогою відставки суддів КС

2 хв читати
У ВР зібрали понад 150 підписів під заявою з вимогою відставки суддів КС

Понад 150 народних депутатів поставили підписи під заявою Верховної Ради до суддів Конституційного Суду звільнити свої посади, повідомила заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

"Уже понад 150 підписів. Я сподіваюся, що буде однозначно... 226, і далі, звісно, конституційна більшість", - сказала Кравчук журналістам у вівторок у Києві.

Вона зазначила, що в заяві депутати закликають 11 суддів КС, які ухвалили рішення про скасування декларування, скасування кримінальної відповідальності за недекларування та недостовірне декларування, добровільно піти у відставку, "зважаючи на те, що довіра в суспільстві до них наразі практично нульова".

Як повідомлялося, КС оприлюднив рішення від 27 жовтня, яким визнав неконституційними повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) з контролю і перевірки декларацій, відкритого цілодобового доступу до реєстру декларацій, проведення моніторингу способу життя, а також низку положень закону України "Про запобігання корупції". Голова НАЗК Олександр Новіков повідомив, що агентство через рішення КС увечері 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій.

У зв'язку з цим президент України Володимир Зеленський увечері 29 жовтня ініціював термінове засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). За підсумками засідання РНБО було в терміновому порядку було зібрано засідання Кабінету Міністрів України в Офісі президента. Кабінет Міністрів України на своєму позачерговому засіданні на виконання рішення РНБО ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їх спецперевірки. 30 листопада НАЗК відновило роботу Єдиного державного реєстру електронних декларацій.

29 жовтня Зеленський вніс до парламенту законопроект "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства", згідно з яким припиняються повноваження складу КС, котрий ухвалив рішення 27 жовтня. Президент пропонує визнати це рішення КС "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями КС в умовах реального конфлікту інтересів". У законопроекті глава держави також запропонував повернути редакцію закону "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КС від 27 жовтня.

Низка політиків заявили, що президентський законопроект йде врозріз із Конституцією і не може бути ухвалений. Їхні опоненти зазначають, що це - політико-правове рішення, яке дасть змогу вийти з кризи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп заявив, що з 2 квітня запровадить мита у 25% стосовно всіх країн, які закуповують нафту й газ у Венесуели

Порошенко висловлюється за посилення української команди на переговорах щодо досягнення припиненню вогню

Зеленський сподівається, що Трамп зрозуміє: Путін слабший, ніж здається, і перемога РФ була б катастрофою не лише для України

Україна не погодиться на зміни до Конституції - Порошенко

На переговорах в Ер-Ріяді треба обговорювати типи озброєнь, які мають бути заборонені на першому етапі, вважає Порошенко

Віткофф: в РФ поширена думка, що захоплені в Україні території є російськими

Українські політики та політологи вказують на російські наративи в інтерв'ю Віткоффа і важливість заходів для повернення окупованих територій

Мудра: джерелом наповнення компенсаційного механізму мають бути російські гроші

Вихід США з Міжнародного центру розслідування злочинів РФ проти України ніяк не вплине на розслідування злочину агресії – Мудра

В Ер-Ріяді навряд чи вдасться домовитись про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі - Климпуш-Цинцадзе

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА