Інтерфакс-Україна
09:54 04.11.2020

Законопроект, який відновлює е-декларування та кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, ще має розглянути правовий комітет ВР - Гетманцев

2 хв читати
Законопроект, який відновлює е-декларування та кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, ще має розглянути правовий комітет ВР - Гетманцев

Законопроект, який відновлює електронні декларації та кримінальну відповідальність за недостовірне декларування майна буде розглянуто в залі Верховної Ради після того, як свій висновок щодо нього зробить парламентський комітет з правової політики, заявляє голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Цей законопроект ще має розглянути комітет з правової політики. Після цього ми визначатимемося", - сказав Гетманцев журналістам у середу в Києві.

Як повідомлялося, 27 жовтня КС оприлюднив рішення, яким визнав неконституційними низку положень закону України "Про запобігання корупції" та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. У своєму рішенні суд, зокрема, резюмує, що законодавець "не дотримувався принципів справедливості і пропорційності як елементів принципу верховенства права", а отже, ст. 366-1 КК України суперечить частині 1 статті 8 Основного закону України.

Група народних депутатів на чолі з головою Верховної Ради Дмитром Разумковим зареєструвала в парламенті законопроект про відновлення дії окремих положень закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України, які раніше були визнані Конституційним Судом України (КС) такими, що не відповідають Основному закону

Як зазначається в тексті законопроекту, він спрямований на "усунення стану правової невизначеності у сфері запобігання і боротьби з корупцією, що виник у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року №13-р/2020 у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень закону України "Про запобігання корупції", Кримінального кодексу України, оскільки такий стан несумісний з принципом верховенства права (стаття 8 Конституції України)".

Законопроект передбачає відновлення пп.6 і 8 ч.1 ст.11, пп.1, 2, 6-101, 12, 121 ч.1, чч.2-5 ст.12, ч.2 ст.13, ч. 2 ст.131, ст.35, абз.2 і 3 ч.1 ст.47, стст.48-51, чч.2 і 3 ст.52, ст.65 закону "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 року №1700-VII, а також ст.366-1 Кримінального кодексу України в редакціях зазначених положень, які діяли станом на 27 жовтня 2020 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Україна на всіх робочих рівнях з'ясовує зі США деталі по постачанню оборонної підтримки - Зеленський

Рютте: Україна у "короткостроковій перспективі" не зможе обійтися без допомоги США

Макрон "оптимістично налаштований" щодо співпраці з Путіним по Ірану, "трохи менше" щодо України – ЗМІ

Верховний суд скасував рішення про заборону партії "Наш край"

МВФ зобов’язав Україну до кінця липня-2025 підготувати дорожню карту для усунення прогалин у структурі ІСІ

Навроцький обіцяє зустрітися із Зеленським – ЗМІ

Зеленський обговорив з Алієвим боротьбу проти агресії РФ та розвиток двосторонніх відносин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА