19:51 10.11.2020

Вирішення політичної кризи навколо КС лежить виключно в законодавчій площині - Шмигаль

2 хв читати
Вирішення політичної кризи навколо КС лежить виключно в законодавчій площині - Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розраховує, що Верховна Рада найближчим часом ухвалить усі необхідні рішення для врегулювання ситуації, що склалася навколо Конституційного Суду (КС).

"Розуміючи вектор України в Європу, розуміючи наші міжнародні зобов'язання, розуміючи, що прописано в нашій Конституції, ми не будемо стояти осторонь, коли зневажають бажання українського народу рухатися в сторону цивілізованого світу. І ми будемо вживати всіх заходів для того, щоб Україна мала цивілізовані стандарти життя", - сказав Шмигаль в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" у вівторок.

Водночас прем'єр наголосив, що КС є абсолютно незалежним органом в Україні.

"Стосовно такої політичної кризи, яка виникла через певні рішення, я впевнений, що її розв'язання лежить виключно в законодавчій площині. У тій площині, якою пішов наш парламент", - додав Шмигаль.

Глава українського уряду наголосив, що Кабмін підтримує рішення Верховної Ради в цьому напрямі, і висловив упевненість, що найближчим часом "справедливість восторжествує і парламент ухвалить усі необхідні та коректні законодавчі рішення".

Як повідомлялося, 27 жовтня 2020 року КС визнав неконституційною кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. У своєму рішенні суд резюмує, що законодавець "не дотримувався принципів справедливості і пропорційності як елементів принципу верховенства права", а, отже, ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України суперечить ч. 1 ст. 8 Основного закону України.

З огляду на це президент України Володимир Зеленський увечері 29 жовтня ініціював термінове засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). За підсумками засідання РНБО невідкладно було скликано засідання Кабінету Міністрів України в Офісі президента. Уряд на своєму позачерговому засіданні на виконання рішення РНБО ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадян до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки. 30 листопада НАЗК відновило роботу Єдиного державного реєстру електронних декларацій.

29 жовтня Зеленський вніс до парламенту законопроект "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства", згідно з яким припиняються повноваження складу КС, що ухвалив рішення 27 жовтня. Президент пропонує визнати це рішення КС "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями КС в умовах реального конфлікту інтересів". У законопроекті глава держави також запропонував повернути редакцію закону "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КС від 27 жовтня.

Група народних депутатів на чолі з головою Верховної Ради Дмитром Разумковим зареєструвала в парламенті законопроект про відновлення дії окремих положень закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України, які раніше були визнані Конституційним Судом України (КС) такими, що не відповідають Основному закону.

Джерело: https://youtu.be/tU2xtgIjwPk

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА