Інтерфакс-Україна
14:25 17.11.2020

Україна в особі новообраного президента Молдови отримала союзника в боротьбі проти Кремля - лідер партії "Голос"

2 хв читати
Україна в особі новообраного президента Молдови отримала союзника в боротьбі проти Кремля - лідер партії "Голос"

Україна отримала хорошого союзника в особі лідера президентських виборів у Молдові Маї Санду в протистоянні з РФ, вважає народний депутат, лідер політичної партії "Голос" Кіра Рудик.

"Впевнена, що в особі Маї Санду ми отримали гарного союзника в боротьбі проти Кремля. Впевнена, український народ зможе розраховувати на підтримку Молдови, якщо адміністрація президента Володимира Зеленського робитиме спроби провести незаконні вибори на окупованому Донбасі", - сказала Рудик у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Вона зазначила, що Санду - прозахідний реформатор, яка знає як і має намір вести свою країну до гідного європейського життя.

"І я вважаю, наші країни мають об'єднатися в боротьбі проти корупції, проти олігархату, спрямувати зусилля на допомогу в подоланні бідності й на інтеграцію в європейське співтовариство", - наголосила Рудик.

За словами народного депутата, в останні роки відносини між Молдовою та Україною залишали бажати кращого, оскільки президент Ігор Додон будував зовнішню політику в найкращих традиціях прихильника Кремля. "І через неоднозначні заяви проросійського політика щодо Криму ми не могли говорити про дружні й партнерські відносини між нашими країнами", - зазначила парламентарій.

Санду ж, за словами Рудик, навпаки, дуже тепло ставиться до України і вже заявляла, що планує радикально змінити відносини наших держав.

Народний депутат зазначила, що в України та Молдови загальні біди - це корупція, олігархат і породжена ними бідність, а також "рускій мір під боком".

Вона нагадала, що ще будучи прем'єром Молдови, Санду звинуватила українську владу часів Петра Порошенка в корупційній співпраці з адміністрацією молдавського олігарха Влада Плахотнюка, яка "сприяла виживанню сепаратистського керівництва в Придністров'ї". На думку лідера партії, такі речі неприпустимі в цивілізованому світі.

"Санду неодноразово заявляла про повну підтримку територіальної цілісності України і висловлювала слова поваги українцям, які загинули, захищаючи суверенітет своєї країни. Вона засуджувала незаконні вибори в окупованій російськими силовиками Абхазії, підтримуючи територіальну цілісність Грузії. Тому з нашого боку теж мають бути зроблені чіткі та послідовні кроки для покращення співпраці з Молдовою", - сказала Рудик.

Конституційний склад українського парламенту - 450 народних депутатів. У Верховній Раді поточного IX скликання 422 нардепи, з них у фракції "Голос" - 19.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Порошенка утримували на кордоні попри рішення суду, через що він пропустив перший день Міжпарламентської ради Україна–НАТО - адвокат

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА