15:19 17.11.2020

Лідери України та парламент мають протистояти викликам, що виникли після рішення КС - посол ЄС

2 хв читати
Лідери України та парламент мають протистояти викликам, що виникли після рішення КС - посол ЄС

Керівництво Української держави та Верховна Рада мають протистояти викликам, що виникли внаслідок рішення Конституційного Суду України (КС) про визнання неконституційними положень закону "Про запобігання корупції" та скасування кримінальної відповідальності за декларування неправдивої інформації, зазначає глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

"Це залежить від обраних лідерів України, парламенту - протистояти цим викликам, поставленим Конституційним Судом, щоб відновити декларації про доходи, юридичну визначеність навколо НАБУ тощо, щоб зобов'язання України в цьому контексті також постійно дотримувалися", - сказав Маасікас на форумі "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса" у вівторок.

Посол висловив жаль, що пандемія не дає змоги наразі повністю скористатися безвізовими подорожами. "Надання безвізових подорожей три роки тому було виконанням ЄС наших зобов'язань перед Україною, ми діяли відповідно до наших зобов'язань. Це дорога з двостороннім рухом. Є українські зобов'язання, це очевидно. Наразі деякі з цих зобов'язань були поставлені під сумнів Конституційним Судом України", - пояснив він.

Маасікас наголосив, що вихід із цієї ситуації потребує повної прихильності політичного керівництва України.

Дипломат також додав, що імплементація реформ, пов'язаних із євроінтеграцією, дає змогу Україні ставати стійкішою.

"Наприкінці цього тижня ми відзначатимемо сьому річницю Революції гідності. Ці героїчні події закріпили євроатлантичний вибір України, євроатлантичну орієнтацію, яка тепер є однією з ваших конституційних цінностей. Звісно, підтримка ЄС суверенітету, територіальної цілісності та незалежності є непохитною, про це навіть не треба говорити. І знову-таки, ми твердо віримо в те, що з імплементацією реформ, пов'язаних із ЄС, Україна стає стійкішою, це також допомагає підтримати, посилити суверенітет України", - зазначив Маасікас.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА