Інтерфакс-Україна
15:33 18.11.2020

У НАТО нагадали, що Україні необхідно зосередитися на внутрішніх реформах

2 хв читати
У НАТО нагадали, що Україні необхідно зосередитися на внутрішніх реформах

Рішення, ухвалене на Бухарестському саміті НАТО в 2008 році про те, що Україна та Грузія стануть членами Північноатлантичного альянсу і що план дій щодо членства буде наступним кроком на цьому шляху, залишається в силі, проте альянс очікує від України подальшого зосередження на внутрішніх реформах, заявила директор Центру інформації та документації НАТО Вінета Клейне.

"Звісно, немає короткого шляху до членства в НАТО. Щодо реформ, яким прихильна Україна, дуже важливо, щоб вони були імплементовані, проводилися і приносили результати. Ось чому я хочу наголосити, що рішення, ухвалене на Бухарестському саміті, як і раніше, існує. Але я також хочу наголосити, що НАТО очікує, що Україна продовжить фокусуватися на внутрішніх реформах, тому що успішна імплементація реформ - це найкращий спосіб для подальшого просування до членства", - сказала Клейне під час круглого столу "Відносини Україна-НАТО в контексті стійкого миру на Донбасі" в Києві в середу.

Вона зазначила, що її батьківщині, Латвії, знадобилося десять років "дуже ретельної та важкої роботи" для проведення справжніх, регулярних реформ на шляху до членства в альянсі.

"Надання плану дій щодо членства не визначає жодних рішень щодо членства в НАТО. НАТО сильно підтримує триваючі реформи України в секторі безпеки та оборони. Дуже важливо, що ці реформи проводяться у всеосяжний спосіб. Важливо, що протягом цього процесу всі аспекти беруться до уваги, такі як посилення заходів для боротьби з корупцією, демократичний контроль і цивільний контроль над українськими Збройними силами та інституціями з безпеки", - наголосила Клейне.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

Обмеження гарантій безпеки для України в часі ще не обговорювалося – Зеленський

Зеленський провів спільну зустріч із премʼєром Нідерландів, президенткою Молдови та Генсеком Ради Європи

Поки що нічого не вказує на готовність Путіна зробити крок до миру, важливо продовжувати військову підтримку України - прем'єр Нідерландів

Українська делегація поїде в США після американсько-російських контактів на вихідних чи трохи пізніше – Зеленський

Порошенко в Раді закликав змінити Держбюджет-2026 та відправити уряд у відставку

Раді пропонують ухвалити новий закон "Про політичні партії"

Чинне законодавство не дає відповіді на питання, де вибори можливі у разі припинення вогню чи завершення воєнного стану, - Айвазовська

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА