11:56 24.11.2020

Разумков підписав законопроект про врегулювання питань діяльності органів місцевого самоврядування та районних держадміністрацій

2 хв читати
Разумков підписав законопроект про врегулювання питань діяльності органів місцевого самоврядування та районних держадміністрацій

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав законопроект про врегулювання окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій.

Як зазначається на сайті парламенту в картці відповідного законопроекту №3651-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій на сайті українського парламенту, спікер підписав його і передав на підпис главі держави.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила законопроект 17 листопада. Автори законопроекту пропонують розширити перелік суб'єктів системи місцевого самоврядування за рахунок районних та обласних рад, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Згідно з перехідними положеннями законопроекту, до ухвалення закону "Про адміністративно-територіальний устрій", завершення повноважень сільських, селищних, міських рад, інших виконавчих органів, а також їх реорганізація як юридичних осіб у зв'язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюється з врахуванням того, що в день набуття чинності повноважень сформованих територіальних громад спливають повноваження розформованих територіальних громад.

Законопроект передбачає, що після завершення повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, їхні виконавчі комітети продовжують здійснювати свої повноваження до затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету.

У документі наголошується, що якщо територія розформованої територіальної громади включена в територію декількох сформованих територіальних громад, кожна з цих громад стає правонаступником нерухомого майна, що перебуває на території сформованої територіальної громади.

У законопроекті наголошується, що правонаступник районної ради району, ліквідованого Верховною Радою після припинення відповідних районних рад як юридичних осіб, але не пізніше 1 липня 2021 року, зобов'язаний передати до комунальної власності територіальних громад окремі об'єкти спільної власності територіальних громад району, який перебуває на території цих територіальних громад, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановленими Бюджетним кодексом України.

Джерело: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70129

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голосування на виборах мера Борисполя проходить у штатному режимі - ЦВК

Британський прем'єр оголосив щодо проведення саміту G7 в червні в очному форматі

США та Іран повинні в екстреному порядку домовитися про повернення Вашингтона в СВПД - МЗС Франції

Кравчук розцінив заяву з ОРДЛО про передачу частини утримуваних Медведчуку як спробу РФ ухилитися від виконання зобов'язань

Байден запропонував призначити Нуланд заступником держсекретаря з політичних питань

Головою правлячої партії "Грузинська мрія" обрано Іраклі Кобахідзе

Лашета обрано новим головою партії Меркель ХДС

Вибори в березні не зможуть відбутися в 10 тергромадах Донецької та Луганської областей - влада

"Слуга народу" не присвячуватиме спеціальне засідання фракції санкціям США проти Дубінського

КС відкрив провадження за поданням щодо конституційності укрупнення районів - Совгиря

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА