12:48 24.11.2020

Профільний комітет ВР разом з омбудсменом домагатимуться виділення необхідних видатків у держбюджеті-2021 для забезпечення житлом ВПО

2 хв читати
Профільний комітет ВР разом з омбудсменом домагатимуться виділення необхідних видатків у держбюджеті-2021 для забезпечення житлом ВПО

Комітет Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій разом з уповноваженим Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою домагатимуться виділення необхідних видатків у державному бюджеті на 2021 рік для фінансування програм забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Про це заявив голова комітету Дмитро Лубінець (група "За майбутнє") у вівторок під час онлайн-презентації спецдоповіді омбудсмена "Реалізація права внутрішньо переміщених осіб на житло".

"На сьогодні у нас діють дві програми. Це програма забезпечення житлом ВПО така, як "Доступне житло", і програма пільгового кредитування учасників АТО і ВПО. Ми можемо констатувати, що під час розрахунків держбюджету на 2021 рік, у першому читанні він уже був проголосований, абсолютно недостатньо коштів було закладено на ці дві програми. Я як голова профільного комітету разом із Людмилою Денісовою домагатимемося того, щоб все-таки в державному бюджеті на 2021 рік було виділено видатки на ці дві дуже важливих програми", - зазначив Лубінець.

При цьому він нагадав, що перша зі згаданих програм передбачає сплату державою 50% вартості будівництва або придбання житла, а також можливість для ВПО отримати додаткове кредитування в банку для будівництва або придбання доступного житла. Друга програма стосується надання переселенцям так званого державного кредиту для придбання квартир чи одноквартирного будинку під 3% річних.

"Можу сказати, що обидві програми є абсолютно логічними і правильними, і друга викликала великий інтерес у ВПО: наразі в ній зареєструвалися 16 тисяч сімей. Якщо ми говоритимемо про приблизні розрахунки, то на рік потрібно виділяти не менше ніж мільярд гривень для того, щоб через деякий час повністю забезпечити потреби на житло хоча б цих 16 тисяч сімей ВПО", - уточнив депутат.

При цьому він зазначив, що лише 10% переселенців стали власниками свого житла. Водночас, за словами Лубінця, на сьогодні 62% внутрішньо переміщених осіб орендують житло власним коштом, 16% живуть разом із родичами або у приймаючих сім'ях, 5% у гуртожитках і 3% у центрах компактного проживання ВПО.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна має побудувати професійну та не декларативну взаємодію з адміністрацією Байдена - екс-глава МЗС Грищенко

Україні треба зробити низку необхідних кроків, щоб звернути увагу адміністрації Байдена на двосторонній порядок денний - посол Чалий

Байден обіцяє перемогти екстремізм і тероризм у США

США будуть непохитні у своїй підтримці України - Христина Квін

Зеленський очікує зустрічі з Байденом у Києві і впевнений, що відносини між Україною та США покращаться

Байден обіцяє на світовій арені вирішувати актуальні проблеми і підтримувати союзників

Байден закликає американців об'єднатися і спільно вирішувати проблеми

Екс-глава МЗС Клімкін: Майбутня адміністрація Байдена зацікавлена у спільній історії успіху з Україною

Байден назвав день своєї інавгурації на посаді президента США днем демократії

Рішення РФ передати Медведчуку утримуваних в ОРДЛО українців є ударом по "нормандському формату" і ТКГ - МЗС України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА