14:28 24.11.2020

Голова Держетнополітики: Закон про нацменшини викличе спроби маніпуляції цими питаннями та активізує елементи гібридної війни

2 хв читати
Голова Держетнополітики: Закон про нацменшини викличе спроби маніпуляції цими питаннями та активізує елементи гібридної війни

Голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан вважає, що перш ніж ухвалювати закон "Про національні меншини", необхідно розробити та імплементувати урядову стратегію підтримки культурного розмаїття та національної єдності.

"У робочій групі комітету Верховної Ради з прав людини, у якій бере участь і наша служба, обговорюємо в експертному колі можливі підходи, уже є суттєві напрацювання. На думку нашої служби, з урахуванням опрацьованого досвіду різних європейських країн та беручи до уваги ситуацію в Україні, доцільніше спершу попрацювати з урядовою стратегією, спрямованою на підтримку культурного розмаїття та національної єдності", - сказала Богдан в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, у Держетнополітиці працюють над таким документом і на кожній зустрічі з етнічними спільнотами проговорюють ідеї про те, як мають виглядати стратегічні урядові документи або новий закон.

"Ми всі розуміємо, що закон про нацменшини одразу викличе спроби маніпуляції цими питаннями, активізує елементи гібридної війни. Тому, беручи до уваги, що навіть у низці європейських країн, - де немає анексованої території, де немає війни, - рухалися шляхом імплементації стратегії, реакції громадськості на неї і лише після численних діалогів та формування певних усталених практик ухвалювали окремий закон, такий шлях виглядає виваженим і доречним для України", - заявила Богдан.

Крім того, вона наголосила, що у країни немає вакууму юридичного регулювання, оскільки чинний закон дає змогу керуватися міжнародними правовими актами в цій сфері, які підписала Україна.

"Тому ми рекомендували б спочатку реалізовувати урядову стратегію, а потім поступово напрацьовувати консенсусне бачення, яке в підсумку зможе знайти своє втілення в законі. Звісно, як рухатися в цьому питанні, вирішуватимуть політичні посадові особи - члени Кабміну та народні депутати. Наша служба експертно-медіаційна: ми вивчаємо питання та пропонуємо можливі підходи, але ми не ухвалюємо політичні рішення", - констатувала вона.


Повний текст інтерв'ю з головою Держетнополітики Богдан буде розміщений на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Слуга народу" не присвячуватиме спеціальне засідання фракції санкціям США проти Дубінського

КС відкрив провадження за поданням щодо конституційності укрупнення районів - Совгиря

Зеленський обговорив із Меркель координацію дій щодо врегулювання ситуації на Донбасі

Влада України хоче повернути країну в енергетичну залежність від РФ - "Євросолідарність"

Депутати пропонують законом закріпити обов'язкову пряму відеотрансляцію засідань місцевих рад, парламенту і комітетів

Дубінський просить керівництво "Слуги народу" провести засідання фракції для розгляду питання запровадження проти нього санкцій з боку США

Проривів на зустрічі радників лідерів "нормандської четвірки" не було - глава МЗС України

Україна, Молдова та Грузія мають спільне бачення поліпшення Східного партнерства - Кулеба

Правовий комітет рекомендує Раді підтримати законопроект про скорочення кількості нардепів до 300

"Європейська солідарність" вимагає скликати позачергове засідання Верховної Ради, щоб збільшити обсяг субсидій на оплату ЖКП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА