Інтерфакс-Україна
12:32 25.11.2020

Обрана президентом Молдови Санду планує перші зустрічі після інавгурації з лідерами Румунії та України

2 хв читати
Обрана президентом Молдови Санду планує перші зустрічі після інавгурації з лідерами Румунії та України

Обрана президентом Молдови Мая Санду заявила, що перші зустрічі після вступу на посаду проведе з лідерами сусідніх країн - Румунії та України.

"У перші два тижні після інавгурації ми організуємо візит до Кишинева президента Румунії Клауса Йоганніса. Також буде організовано зустріч із президентом України Володимиром Зеленським", - сказала Санду на брифінгу в середу.

Обраний президент зазначила, що має намір сконцентруватися на отриманні Молдовою допомоги для подолання епідеміологічної та економічної кризи, яка полягатиме "в наданні медичного обладнання, апаратів ШВЛ, радіографії, недостатніх ліків, тестів, захисного одягу".

"У рамках проектів співпраці з ЄС і Румунією, вестиму обговорення для забезпечення Молдови вакциною проти COVID-19 у найшвидші терміни", - сказала Санду.

Обраний президент назвала "позитивну зовнішню політику" першим із трьох своїх пріоритетів на посаді на короткострокову перспективу. Два інших - бюджетна політика і боротьба з корупцією. Вона наголосила, що докладе зусиль для того, щоб "вивести Молдову з міжнародної ізоляції".

Санду вважає, що вже "за перші два тижні (після перемоги на виборах президента - ІФ) вдалося вивести зовнішню політику РМ із коми".

"Під час кампанії я виступала за відкритість, активність у міжнародних відносинах, де Молдова має вести себе гідно, а до неї - ставитися з повагою, як того заслуговують громадяни. Зроблю все можливе, щоб Молдова мала хороші, прагматичні відносини, засновані на взаємоповазі, як зі Сходом, так і з Заходом", - наголосила Санду.

Раніше нинішній президент Ігор Додон також говорив про "зважену зовнішню політику". При цьому за чотири роки на посаді президента він жодного разу не зустрічався з президентами сусідніх країн.

У другому турі президентських виборів лідер партії "Дія і солідарність", екс-прем'єр Молдови Санду набрала 57,72% голосів, а нинішній президент Додон - 42,28%. У виборах взяли участь 1,65 млн виборців, що становить 52,78% від облікового складу.

Президентські повноваження Додона спливають 23 грудня 2020 року. Інавгурація нового президента відбудеться 24 або 25 грудня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА