14:02 27.11.2020

Україна має виконати зобов'язання щодо викорінення корупції, щоб ЄС і МВФ продовжили надавати їй підтримку, - ПРООН

2 хв читати
Україна має виконати зобов'язання щодо викорінення корупції, щоб ЄС і МВФ продовжили надавати їй підтримку, - ПРООН

Україна взяла на себе цілу низку зобов'язань щодо викорінення корупції, і вони мають бути виконані для того, щоб партнери з розвитку, зокрема Європейський Союз, Міжнародний валютний фонд та інші партнери, продовжили надавати підтримку, якої потребує країна, заявила постійний представник Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні Дафіна Герчева.

"Рішення Конституційного суду (про часткове скасування антикорупційної реформи - ІФ) може негативно вплинути на ті зусилля, яких Україна вже доклала для того, щоб стати сучасною, демократичною, процвітаючою країною", - сказала Герчева в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Україна вже взяла на себе цілу низку зобов'язань із викорінення корупції, і такі зобов'язання мають бути виконані для того, щоб партнери з розвитку, зокрема ЄС, МВФ та інші партнери, продовжили надавати підтримку, якої потребує країна. Тому тут багато що стоїть на кону, але ми переконані, що мудрість і розсудливість таки візьмуть гору, і незабаром з'явиться зважене рішення з цього питання", - пояснила вона.

Герчева зазначила, що ПРООН, як і інші партнери з розвитку, дуже занепокоєні рішенням Конституційного суду. "Нинішня ситуація навколо цього рішення насправді є дуже складною і має цілу низку важливих нюансів. З одного боку, незалежний суд і розподіл державної влади свідчать про те, що в Україні розвивається демократія і країна продовжує дотримуватися засадничих і непорушних цінностей. Проте, з іншого боку, виникає чимало запитань і стосовно підстав і наслідків цього рішення, і щодо порядку врегулювання суперечки для виходу з цієї складної ситуації", - зазначила представник ПРООН.

За її словами, дві найважливіші та найскладніші реформи в Україні - судова й медична.

"Тут багато стоїть на кону, є багато груп із корисливими інтересами. Успішне впровадження цих реформ залежить від багатьох інших чинників. Для того, щоб ці реформи були успішними, потрібна комплексна підтримка й активне залучення зацікавлених сторін і всіх секторів. Це непросто, але над цим усе одно треба працювати. Уряд повинен виконувати свої зобов'язання перед громадянами України й таки досягати прогресу в цих реформах, хоча це і складний процес", - наголосила постійний представник ПРООН в Україні.


Повний текст інтерв'ю з Герчевою буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

ВАКС ухвалив вирок колишньому нардепу Пацкану та звільнив від покарання у зв'язку із закінченням строку давності

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

У домовленостях про ATACMS всі точки розставлені - Зеленський після розмови з Байденом

Безугла передумала виходити з фракції "Слуга народу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА