Інтерфакс-Україна
15:11 27.11.2020

ВР запропонують відновити кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, підвищивши поріг відповідальності, - Монастирський

2 хв читати
ВР запропонують відновити кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, підвищивши поріг відповідальності, - Монастирський

Робоча група Верховної Ради з урегулювання конституційної кризи ухвалила рішення про необхідність відновлення кримінальної відповідальності за зазначення недостовірних даних у декларації. При цьому ступінь відповідальності має визначати парламент, заявив керівник робочої групи, глава Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський (фракція "Слуга народу") під час брифінгу в п'ятницю.

"Щодо відновлення відповідальності за недекларування або брехню в деклараціях. Ми стартували з позиції, коли Конституційний суд визначав, що брехня в декларації не є суспільно небезпечною, щоб бути в Кримінальному кодексі як злочин, і має бути інша, але некримінальна відповідальність. Основні дебати були навколо того, має тут бути адміністративна відповідальність чи все-таки кримінальна. Компромісом стало те, що, на думку робочої групи, тільки парламент, згідно з Конституцією, може визначати, що є злочином, а що - ні, а що - іншим видом правопорушення. І лише Верховна Рада встановлює ступінь відповідальності й покарання за конкретний вид злочину. Саме тому ми дійшли висновку, що за брехню в декларації та за неподання декларації має бути кримінальна відповідальність", - пояснив Монастирський.

На думку робочої групи, рівень, з якого має наставати кримінальна відповідальність у разі недостовірного декларування, має бути підвищений з 250 прожиткових мінімумів (близько 500 тис. грн) до 500 прожиткових мінімумів (близько 1 млн грн).

"До цієї суми залишається відповідальність, але адміністративна. Це перша погоджена позиція, прийнята всіма", - уточнив політик.

Крім того, робоча група виділила статтю про неподання декларації та визначила, що це може бути кримінальним проступком, але не злочином.

"Отже, ми в цьому плані справді виконуємо позиції, мотивації Конституційного суду, але все-таки за Верховною Радою залишаємо встановлення кримінальної відповідальності за ці правопорушення", - сказав Монастирський.

Він уточнив, що в групі точилася тривала дискусія щодо застосування позбавлення волі як заходу покарання за кримінальні правопорушення, пов'язані з недостовірним декларуванням. За підсумками обговорення на розгляд Верховної Ради буде внесено пропозицію, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафів, громадських робіт і заборони на обіймання певних посад, без позбавлення волі, повідомив Монастирський.

"Ми розуміємо, що головна мета притягнення до відповідальності в цьому випадку - це те, що людина втрачає посаду, на якій вона збрехала в декларації або чомусь не подала (декларацію - ІФ)", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

Україна на всіх робочих рівнях з'ясовує зі США деталі по постачанню оборонної підтримки - Зеленський

Рютте: Україна у "короткостроковій перспективі" не зможе обійтися без допомоги США

Макрон "оптимістично налаштований" щодо співпраці з Путіним по Ірану, "трохи менше" щодо України – ЗМІ

Верховний суд скасував рішення про заборону партії "Наш край"

МВФ зобов’язав Україну до кінця липня-2025 підготувати дорожню карту для усунення прогалин у структурі ІСІ

Навроцький обіцяє зустрітися із Зеленським – ЗМІ

Зеленський обговорив з Алієвим боротьбу проти агресії РФ та розвиток двосторонніх відносин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА