Інтерфакс-Україна
09:01 30.11.2020

США за допомогою українських лобістів готують нові санкції проти "Північного потоку 2"

2 хв читати
США за допомогою українських лобістів готують нові санкції проти "Північного потоку 2"

У листопаді поточного року низка американських законодавців дійшли згоди щодо нових санкцій, покликаних загальмувати і навіть зірвати будівництво газопроводу "Північний потік 2", повідомила Wall Street Journal.

Наміри американських конгресменів підтримують два українських чиновники, які тривалий час працюють у Вашингтоні і лобіюють будь-яких заходи, які вживаються Конгресом і Білим домом з метою зірвати цей проект.

Газета пише, що для того, щоб закінчити будівництво, судно-трубоукладальник "Академік Черський" має бути переобладнано для роботи з трубами більшого діаметра, ніж ті, для яких він був спроектований.

Нові санкції, як частина законопроекту про витрати на оборону, почнуть діяти до кінця року і будуть націлені на підприємства, які займатимуться таким переобладнанням, а також на компанії, які будуть страхувати, тестувати, інспектувати і сертифікувати трубопровід, пише видання.

Воно зазначає, що "це означатиме перемогу двох українських чиновників, які бачать в трубопроводі загрозу для своєї країни і займаються в Вашингтоні закулісної діяльністю, щоб зірвати проект".

До них Wall Street Journal відносить співробітника української енергетичної компанії "Нафтогаз" Вадима Гламаздіна і працівника Ради національної безпеки України Олександра Харченка, які в американському конгресі і Білому домі протягом чотирьох років просували ідею зриву будівництва газопроводу.

"Лобіювання українців і підтримка з боку сенатора Теда Круза і інших законодавців, скептично налаштованих щодо Росії, дало можливість підготувати санкції, які зупинили роботу над "Північним потоком 2" рік тому приблизно в 100 км від кінцевої точки. Тепер українці відчувають, що перебувають на межі успіху", - пише газета.

За словами Гламаздіна, які наводить видання, нові санкції стануть "останнім цвяхом у кришку труни цього проекту" і "не буде жодного практичного способу побудувати трубопровід".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

Петиція про запровадження санкцій проти Порошенка на президентському сайті не зібрала потрібних для розгляду голосів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА