Інтерфакс-Україна
15:39 30.11.2020

Глави МЗС України та Грузії візьмуть участь у засіданні НАТО для обговорення ситуації в Чорноморському регіоні

2 хв читати
Глави МЗС України та Грузії візьмуть участь у засіданні НАТО для обговорення ситуації в Чорноморському регіоні

Міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба та Грузії Давид Залкаліані візьмуть участь у засіданні НАТО з метою обговорення ситуації у сфері безпеки в Чорноморському регіоні, повідомив у понеділок у Брюсселі під час прес-конференції в режимі онлайн генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг.

Засідання Організації Північноатлантичного договору на рівні міністрів закордонних справ також відбудеться у форматі відеоконференції 1-2 грудня.

"На окремому засіданні для вирішення проблеми безпеки в Чорноморському регіоні до нас також приєднаються міністри закордонних справ Грузії та України", - повідомив він. Це засідання відбудеться на другий день зустрічі, в середу, 2 грудня.

Генсек констатував, що Чорноморський регіон має стратегічну важливість для НАТО. "Ми також тісно співпрацюємо з нашими двома партнерами, яких ми високо цінуємо в Чорноморському регіоні, - Грузією і Україною", - зазначив Столтенберг.

Він вважає, що присутність НАТО в цьому регіоні "значна". "Ми є на морі, нещодавно наші кораблі провели там навчання, в Румунії дислоковані тренувальні бригади. Ми посилили присутність НАТО в Чорноморському регіоні ... і ми тісно працюємо з Україною і Грузією, як із партнерами, тому що ми бачили, як Росія порушує територіальну цілісність і суверенітет цих двох країн нелегальною анексією Криму і присутністю російських сил на територіях Грузії", - деталізував генсек альянсу.

Столтенберг також нагадав, що альянс підтримує Україну і Грузію "в політичному та практичному аспекті". "Ми бачимо, що Росія посилює свою військову присутність, зокрема в Криму. Тому ми маємо й надалі посилювати нашу присутність у регіоні й робити це з нашими партнерами Грузією і Україною. Це ми обговорюватимемо в середу, коли зустрічатимемося з міністрами закордонних справ цих партнерських країн", - констатував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон висловив жаль з приводу того, що США "відмовляються від міжнародних правил"

Підгрупи робочої групи до кінця січня підготують пропозиції щодо виборів в особливий період та повоєнний час

Законодавство забороняє одночасне проведення виборів та референдуму - Ключковський

Тимошенко закликала дати "політичну відсіч" дискусіям про вибори під час війни

Фракція "Слуга народу" у понеділок розгляне кадрові питання, заслухає кандидатів на посади міністрів - Палійчук

Порошенко закликав дати правову оцінку діяльності підпільних "шкіл руского міра"

Більшість українців вважають, що Європа серйозно допомагає Україні, і не довіряють США – опитування

Фон дер Ляєн про мету засідання Коаліції охочих у Парижі: надати Україні надійні гарантії безпеки

Кадрові ротації мають дати імпульс позитивним змінам у сфері безпеки та оборони - Чернєв

Зеленський обговорив з Макроном постачання ракет для ППО та дипломатичні кроки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА