Політика

НАТО знову заявила про підтримку суверенітету і територіальної цілісності України і Грузії і про намір посилювати діалог

НАТО знову заявила про свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України і Грузії, які порушуються Росією, і має намір посилювати діалог з обома країнами-партнерами.

Про це в середу в Брюсселі під час відео-прес-конференції, яка відбулася після закінчення засідання міністрів закордонних справ альянсу сказав генеральний секретар організації Єнс Столтенберг. Він повідомив, що в рамках другої сесії глави зовнішньополітичних відомств країн-членів організації відбулось засідання і з міністрами закордонних справ України та Грузії.

"Сьогодні ми знову заявили про нашу підтримку територіальної цілісності і суверенітету Грузії і України. Ми обговорили програму реформ, і ми збільшуємо нашу практичну допомогу. Міністри погодилися поліпшити нашу обізнаність про розвиток подій в регіоні і посилити наш діалог з обома партнерами", - повідомив генсек альянсу.

За словами Столтенберга, в ході засідання союзники і партнери обговорили ситуацію в сфері безпеки в Чорноморському регіоні, "який представляє стратегічну важливість". "Росія продовжує порушувати суверенітет і територіальну цілісність Грузії і України, продовжує нарощувати військову присутність в Криму і збільшує свої сили в Чорному морі. НАТО реагує на це, зміцнюючись на землі, в морі та повітрі. Грузія і Україна - цінні партнери НАТО, які роблять важливий внесок у наші місії", - наголосив він.

Генсек альянсу нагадав, що за останні роки НАТО збільшило свою присутність в Чорноморському регіоні. "Ми збільшили присутність у регіоні, як в союзних країнах, так і тісніше працюємо, надаючи підтримку, нашим двом країнам-партнерам - Грузії і Україні. Сьогодні меседж був дуже чітким - альянс готовий і надалі надавати більше практичної допомоги і підтримки в різних сферах", - констатував Столтенберг.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ