15:25 04.12.2020

Нардеп Наливайченко підготував і зареєстрував у ВР законопроект про національні та міжнародні санкції

3 хв читати
Нардеп Наливайченко підготував і зареєстрував у ВР законопроект про національні та міжнародні санкції

Народний депутат Валентин Наливайченко (фракція "Батьківщина") ініціює законопроект "Про національні та міжнародні санкції".

"Я підготував і зареєстрував законопроект про санкції - про національні та міжнародні, як вони мають застосовуватися, виконуватися і моніторитися в Україні всіма органами влади, всіма громадянами і юридичними особами", - повідомив Наливайченко агентству "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю в Києві.

За його словами, санкції мають вводитися "насамперед за агресію Російської Федерації, за злочини війни, за злочини проти людяності й інші злочини, які відбувалися і продовжують відбуватися на тимчасово окупованих територіях".

"Я пропоную запровадити ефективну, дієву модель введення санкцій", - зазначив народний депутат.

Наливайченко вважає, що під час підготовки до впровадження санкцій треба враховувати і брати до уваги пропозиції громадських організацій, експертів, розслідування журналістів про обхід санкцій, зловживання.

"Я пропоную, щоб центральним органом виконавчої влади з питань реалізації та контролю санкційної політики було Міністерство фінансів України разом із держмоніторингу - це серйозна структура, яка якраз і має контролювати й моніторити передусім фінансову, економічну складову санкцій", - сказав Наливайченко.

Він наголосив, що "санкції - це наша економічна зброя для захисту наших інтересів, і насамперед у питанні деокупації".

Наливайченко вважає, що ухвалення законопроекту "посилить позицію України і в питаннях деокупації та відновлення миру, і в "нормандському форматі", і в Мінському процесі, і всередині країни".

Відповідаючи на запитання, наскільки легко "пройде" у Верховній Раді законопроект, народний депутат сказав, що це залежить від політичної волі монобільшості "Слуги народу".

"Ситуація, яка наразі існує, і це визнали всі учасники парламентських слухань, що санкції в Україні, насправді, не працюють, не є ефективними і найголовніше - дуже багато існує лазівок і можливостей для обходу санкцій, чим і користуються ділки, і дуже часто постачають продукцію до України з Російської Федерації в обхід санкцій навіть на державні енергетичні компанії, такі як "Енергоатом". А ще й через європейські компанії. Зрозуміло, що підставні, які створюються тільки для того, щоб із Росії взяти обладнання, поставити ціну вдвічі вище для України і перепродати державно-бюджетному підприємству в два рази дорожче", - розповів народний депутат.

На думку Наливайченка, це питання потребує термінового втручання і наведення порядку.

Як повідомляє сайт Верховної Ради, Наливайченко зареєстрував законопроект №4454 "Про національні та міжнародні санкції" 3 грудня. Водночас на сайті парламенту поки що немає тексту законопроекту.

Згідно з текстом законопроекту, який є в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна", національні санкції можуть застосовуватися з боку України до іноземної держави, іноземної юридичної особи, іноземців, осіб без громадянства.

"Дія національних санкцій поширюється також на юридичних осіб, які перебувають під контролем особи, до якої застосовано відповідну санкцію (санкції)", - йдеться в документі.

Згідно із законопроектом, підставами для застосування санкцій є, зокрема, резолюції Генасамблеї та Ради безпеки ООН, рішення і регламенти Ради Європейського Союзу, факти порушень загальних декларацій прав людини, Статуту ООН, а також дії іноземної держави, іноземної юридичної або фізичної особи, особи без громадянства, які створюють реальні та/або потенційні загрози національним інтересам, національному суверенітету й територіальній цілісності України, сприяють терористичній діяльності та/або порушують права і свободи громадянина, призводять до порушення прав власності, заподіяння майнової шкоди.

Згідно з документом, серед видів санкцій - заморожування активів або обмеження доступу до них; зупинення фінансових операцій; заборона виведення капіталів за межі України; заборона заходу іноземних невійськових суден і військових кораблів у територіальні моря України, її внутрішні води, порти і повітряних суден у повітряний простір України або здійснення посадки на території України.

Рішення про застосування, скасування та внесення змін щодо санкцій ухвалює Рада національної безпеки і оборони України і вводить у дію президент своїм указом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МЗС України про загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії: закликаємо шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу

Прем'єр-міністр Бельгії має намір на саміті ЄС порушити питання російського втручання в майбутні в ЄС вибори

ПАРЄ визнала нелегітимним президента РФ Путіна, а РПЦ - інструментом пропаганди

Порошенко назвав три ключові завдання для збереження держави: зміцнення ЗСУ, фортифікації і децентралізована енергетика

Більшість українців вважає, що Україна зберігає власний суверенітет - опитування КМІС

Законопроєкт про іноагентів віддалить Грузію від ЄС

Порошенко передав військовим ще 5 новітніх комплексів РЕБ "Ай-Петрі СВ"

Китай справді може допомогти відновити справедливий мир для України - Зеленський

Ердоган заявив, що удари Ірану по Ізраїлю спровокував Нетаньягу

Частина республіканців готова проголосувати за відставку спікера Палати представників США за його позицію щодо допомоги Україні та Ізраїлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА