Інтерфакс-Україна
19:59 07.12.2020

США вводять санкції проти 14 членів парламенту КНР за порушення свобод Гонконгу

2 хв читати
США вводять санкції проти 14 членів парламенту КНР за порушення свобод Гонконгу

США ввели санкції проти 14 членів Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників (ПК ВЗНП) - вищого законодавчого органу країни - за обмеження прав населення Гонконгу, заявив держсекретар США Майк Помпео в понеділок.

"Ми вносимо в санкційні списки 14 віце-голів ПК ВЗНП у зв'язку з розробкою, прийняттям та реалізацією Закону про нацбезпеку Гонконгу. ПК ВЗНП проголосував одноголосно за ухвалення Закону про нацбезпеку, який Пекін використовував неодноразово для боротьби з інакомисленням і для арешту тих, хто протестує проти репресивної політики Пекіна", - наводяться слова Помпео в заяві, оприлюдненій Держдепом.

Помпео зазначив, що дії ПК ВЗНП підірвали можливість для населення Гонконгу обирати своїх представників в органи влади і подібні дії є порушенням китайсько-британської Спільної декларації і Основного закону Гонконгу.

Американські санкції передбачають заборону 14 особам з ПК ВЗНП і членам їх сімей в'їзд на територію США, блокування їх активів, які перебувають або в юрисдикції США, або під управлінням американських осіб або в їх володінні; а також заборону громадянам США вести справи з цими особами.

У 2020 році в Гонконгу спостерігалися масові протести з вимогами демократичних змін аж до проголошення незалежності.

У червні цього року ПК ВЗНП прийняв Закон про національну безпеку Гонконгу.

Закон визначає зобов'язання центрального уряду країни і відповідальність влади Гонконгу за гарантування національної безпеки спеціального адміністративного району, передбачає покарання за чотири основних види злочинів: сепаратистську діяльність, підрив державної влади, терористичну діяльність, вступ у змову з іноземними державами або силами, які перебувають за кордоном, з метою нанесення шкоди національній безпеці.

У результаті відносини Вашингтона і Пекіна серйозно загострилися. Однак, крім того, відносини двох країн ускладнює ще ціла низка питань, включно з проблемами двосторонньої торгівлі.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава МЗС Франції вважає зустрічі в Парижі 17 квітня "дипломатичним успіхом Франції"

Переговори між США та Іраном про атом перебувають на "вирішальній стадії"

МЗС Китаю: США слід припинити використовувати максимальний тиск, погрози і шантаж

ЄС шукає способи продовжувати санкції проти РФ без згоди всіх країн союзу - ЗМІ

США знизили вимоги до України щодо повернення вартості наданої допомоги в угоді про мінерали - ЗМІ

Питання послаблення санкцій проти РФ не буде порушено до встановлення перемир’я – Держдеп США

Климпуш-Цинцадзе: Віткофф перебуває в полоні ілюзій, які йому нав’язує РФ

США зондують, на що можуть погодитися Україна та РФ - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рютте: НАТО стоїть з Україною, наша відданість конкретна та видима

Війни в Україні та на Близькому Сході неможливо зупинити комерційними угодами - нардеп Сірко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА