Інтерфакс-Україна
17:55 11.12.2020

Венеціанська комісія не підтримала скасування рішення КС України та його розпуск

2 хв читати
Венеціанська комісія не підтримала скасування рішення КС України та його розпуск

Європейська Комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) не підтримала ідею скасування рішення Конституційного суду України та його розпуск, ідеться в думці за запитом президента України Володимира Зеленського щодо конституційної кризи, спричиненої рішенням КСУ 27 жовтня.

"Незважаючи на обставини, викладені в Розділі III вище, верховенство права вимагає виконання рішення №13-р/2020. Як зазначається в спільному листі президентів Венеціанської комісії та GRECO, скасування рішення Конституційного Суду та звільнення усіх його суддів було б неконституційним і суперечило б верховенству права", - йдеться в терміновій думці щодо реформи Конституційного суду, оприлюдненій на сайті Венеціанської комісії 10 грудня.

У документі зазначається, що Конституційний суд не може бути "покараний" за свої рішення, але його робота може бути покращена.

"Отже, рішення №13-р/2020 є лише свідченням про те, що реформа Конституційного суду є виправданою і відправною точкою для реформи. В цьому контексті комісія також посилатиметься для довідки на свою думку 2016 року стосовно тодішнього законопроекту про Конституційний суд", - зазначається в документі.

У комісії пояснили, що труднощі, пов'язані з проблематичним рішенням №13-р/2020, з одного боку, і відповідною пропозицією президента в законопроекті №4288, з іншого боку, стосуються основного питання, яке по-різному виникає в усіх конституційних демократіях: "За ким останнє слово? Конституційним судом чи парламентом?"

"Відповідь частково залежить від часового масштабу конфлікту: стосовно конкретної справи, яка оскаржується, останнє слово залишається за Конституційним судом. Рішення Конституційного суду остаточні й обов'язкові. Його рішення не безпомилкові, проте вони остаточні, навіть якщо їх можна вважати помилковими. Цей принцип чітко прописаний у багатьох конституціях, зокрема і в Конституції України", - зазначили у Венеціанській комісії.

У документі наголошується, що політичні органи не повинні мати можливість припиняти повноваження окремих суддів Конституційного суду (за винятком процедур імпічменту, якщо це встановлено Конституцією) або всього корпусу суду колективно.

"Парламент також не повинен блокувати діяльність Конституційного суду за допомогою фінансового тиску або процедурних перешкод чи аналогічних зусиль. Це було б рівнозначно великому, серйозному порушенню верховенства права й конституційних принципів розподілу влади та незалежності судової влади", - вважають у Венеціанській комісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

Рубіо: США мають "просто піти далі" у разі неможливості завершення війни, яку розпочала Росія

Швеція планує профінансувати інноваційні напрями в сфері оборони, перелік обговорюється

Глава МЗС Франції вважає зустрічі в Парижі 17 квітня "дипломатичним успіхом Франції"

Переговори між США та Іраном про атом перебувають на "вирішальній стадії"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА