17:55 11.12.2020

Венеціанська комісія не підтримала скасування рішення КС України та його розпуск

2 хв читати
Венеціанська комісія не підтримала скасування рішення КС України та його розпуск

Європейська Комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) не підтримала ідею скасування рішення Конституційного суду України та його розпуск, ідеться в думці за запитом президента України Володимира Зеленського щодо конституційної кризи, спричиненої рішенням КСУ 27 жовтня.

"Незважаючи на обставини, викладені в Розділі III вище, верховенство права вимагає виконання рішення №13-р/2020. Як зазначається в спільному листі президентів Венеціанської комісії та GRECO, скасування рішення Конституційного Суду та звільнення усіх його суддів було б неконституційним і суперечило б верховенству права", - йдеться в терміновій думці щодо реформи Конституційного суду, оприлюдненій на сайті Венеціанської комісії 10 грудня.

У документі зазначається, що Конституційний суд не може бути "покараний" за свої рішення, але його робота може бути покращена.

"Отже, рішення №13-р/2020 є лише свідченням про те, що реформа Конституційного суду є виправданою і відправною точкою для реформи. В цьому контексті комісія також посилатиметься для довідки на свою думку 2016 року стосовно тодішнього законопроекту про Конституційний суд", - зазначається в документі.

У комісії пояснили, що труднощі, пов'язані з проблематичним рішенням №13-р/2020, з одного боку, і відповідною пропозицією президента в законопроекті №4288, з іншого боку, стосуються основного питання, яке по-різному виникає в усіх конституційних демократіях: "За ким останнє слово? Конституційним судом чи парламентом?"

"Відповідь частково залежить від часового масштабу конфлікту: стосовно конкретної справи, яка оскаржується, останнє слово залишається за Конституційним судом. Рішення Конституційного суду остаточні й обов'язкові. Його рішення не безпомилкові, проте вони остаточні, навіть якщо їх можна вважати помилковими. Цей принцип чітко прописаний у багатьох конституціях, зокрема і в Конституції України", - зазначили у Венеціанській комісії.

У документі наголошується, що політичні органи не повинні мати можливість припиняти повноваження окремих суддів Конституційного суду (за винятком процедур імпічменту, якщо це встановлено Конституцією) або всього корпусу суду колективно.

"Парламент також не повинен блокувати діяльність Конституційного суду за допомогою фінансового тиску або процедурних перешкод чи аналогічних зусиль. Це було б рівнозначно великому, серйозному порушенню верховенства права й конституційних принципів розподілу влади та незалежності судової влади", - вважають у Венеціанській комісії.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський розраховує на засудження Єврорадою російської агресії проти України за підсумками березневого засідання

Мінторг США вводить обмеження на експорт стосовно 14 компаній і структур з РФ, ФРН і Швейцарії

Мінфін США оголосив про санкції щодо Кирієнка, Бортнікова та ще п'ятьох росіян

Аваков: У Зеленського знайшлася політична воля зайняти однозначну позицію щодо нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок"

Україна розраховує, що ЄС упровадить санкції проти порушників прав і свобод в окупованому Криму - МЗС

Зеленський сподівається на подальшу мобілізацію тиску ЄС на Росію у зв'язку з ситуацією на Донбасі

Рада ЄС ухвалила санкції через Навального щодо Бастрикіна, Краснова, Золотова та Калашникова - ЗМІ

Санкції ЄС проти РФ залишаться в силі, доки не будуть реалізовані Мінські угоди - президент Євроради

Президент Євроради: Боротьба з корупцією та всеосяжна судова реформа в Україні - важливі умови програми макрофінансової допомоги та візової лібералізації

Зеленський привітав голову Євроради Мішеля з його першим візитом до України і на Донбас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА