Інтерфакс-Україна
20:25 15.12.2020

"Східне партнерство" необхідно ЄС для стабільності і безпеки - Боррель

3 хв читати
"Східне партнерство" необхідно ЄС для стабільності і безпеки - Боррель

"Східне партнерство" з часу свого створення перетворилося в дуже корисну як для Євросоюзу, так і для його східних сусідів програму економічного співробітництва і підтримки демократичних реформ, заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

"Східне партнерство" - один із найбільш важливих елементів для нашої стабільності і безпеки і навіть для нашого економічного процвітання, оскільки ці країни дуже близькі нам", - сказав високий представник ЄС із закордонних справ, під час виступу у вівторок на пленарній сесії Європейського парламенту в Брюсселі.

Програма була заснована в 2009 році. Її заявлена мета - розвиток інтеграційних зв'язків Євросоюзу з шістьма пострадянськими державами: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.

Боррель вважає, що ЄС може пишатися програмою, незважаючи на всі існуючі проблеми, бо її результати відчутні для населення партнерських країн. Він, зокрема, зазначив співпрацю сторін в сфері цифрових технологій і енергетики, визнавши, що треба ще відповісти на багато викликів.

Глава європейської дипломатії оцінив останні місяці як "особливо важкі". На них припали серйозні випробування для партнерства: наслідки пандемії COVID-19, які значно змінили пріоритети програми; конфлікти в декількох державах-партнерах; рух народних вимог і відповідні репресії.

"На виклики в сфері співробітництва відповідати все важче, але необхідно, щоб ми були здатні разом відповідати на ці виклики, спираючись на спільний діалог і "Східне партнерство" з метою ділитися нашою демократією, процвітанням, стабільністю зі східними сусідами. Це повинно бути одним із пріоритетів порядку Європейського союзу, і це відповідає нашим спільним інтересам", - вважає Боррель.

Він зазначив на необхідності зміцнювати громадянське суспільство країн "Східного партнерства", підтримувати незалежні засоби масової інформації, боротися проти корупції, поширювати повагу до фундаментальних цінностей, прав людини і громадянина.

За його словами, майбутнє програми бачиться як "стратегічне, амбітне, ефективне і гнучке водночас партнерство".

У відповідь на критичні зауваження депутатів про наявність сьогодні дуже серйозних проблем у країнах "Східного партнерства" Боррель заявив, що "не йдеться про просте завдання, не можна претендувати на те, щоб виправити за кілька років ситуацію в цих країнах, які залишилися після розвалу Радянського Союзу".

Він погодився, що ЄС змушений констатувати в країнах "Східного партнерства" військові зіткнення, нестабільність, корупцію, фальсифікацію виборів і репресивний режим. "Я не кажу, що ситуація там дуже позитивна. І ви це знаєте. Але я вважаю, що ситуація була б значно гіршою без цього партнерства", - заперечив глава дипломатії ЄС.

"Можна зробити тільки те, що можна, і ми це робимо", - сказав Боррель, наголосивши, що ЄС володіє лише дипломатичними і фінансовими інструментами. Зокрема, надає найбільшу фінансову допомогу Україні. І щодо війни Азербайджану з Вірменією Євросоюз не може застосовувати інших засобів, окрім дипломатичних, пояснив він європейським депутатам.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА