08:22 17.12.2020

Кулеба назвав три пріоритети для зовнішньої економіки України на наступні 10 років

2 хв читати
Кулеба назвав три пріоритети для зовнішньої економіки України на наступні 10 років

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав три пріоритетні завдання для зовнішньої української економіки на наступні 10 років, повідомила прес-служба МЗС.

"Дмитро Кулеба назвав три пріоритети зовнішньої економіки України на наступні 10 років. Підтримка українського бізнесу, який виробляє продукт і прагне його експортувати, гарантування безпеки країни, оскільки, зокрема, це важливо для залучення іноземних інвестицій, побудова синергії із закордонними українцями для розвитку української економіки", - сказав Кулеба під час панельної дискусії "Світ після пандемії. Нові можливості для України" Київського міжнародного економічного форуму.

За його словами, першим ключовим пріоритетом є розвиток продуктової економіки, який передбачає максимальну підтримку бізнесів, які виробляють продукт із доданою вартістю і прагнуть масово його експортувати за кордон, з особливою увагою саме до високотехнологічних продуктів.

"Країна має навчитися заробляти гроші. Коли ми навчимося заробляти, заводити гроші у країну та берегти їх всередині країни, тоді ми станемо справді сильною державою", - заявив міністр.

Кулеба назвав своїм пріоритетним завданням докладання зусиль для розвитку культури підтримки високотехнологічного українського бізнесу, допомоги виходу українським компаніям на іноземні ринки.

Другим пріоритетним завданням Кулеба назвав гарантування безпеки України: "Коли інвестори зважають на різні фактори, безпека є одним із найбільш важливих для ухвалення рішення про інвестиції. Тому я працюю над безпекою країни. Гадаю, у найближчі 10 років це питання, на жаль, буде вкрай важливим".

Третім завданням міністр назвав побудову синергії із закордонними українцями задля розвитку української економіки: "Мільйони українців, які у різний час виїхали та яких ми називаємо "закордонними українцями" мають залишатися невід’ємною частиною України, українського народу. У діаспорі захований величезний економічний потенціал, і я маю на увазі аж ніяк не перерахунок заробленого за кордоном сім’ям чи на підтримку України, а побудову синергії задля економічного розвитку".

У прес-службі міністерства зазначили, що, за словами Кулеби, за кризовий 2020 рік вдалося переналаштувати дипломатичну систему на предметну практичну допомогу українському бізнесу за кордоном. Адже закріплення українських експортерів на наявних та вихід на нові іноземні ринки стимулює розвиток української економіки, створення нових робочих місць, збільшення податкових надходжень до бюджету.

"Падіння світової торгівлі та розірвання усталених ланцюгів постачання товарів у 2020 році призвело до того, що деякі країни стали більш відкритими та гнучкими у своїй торговельній політиці. Українські дипломати змогли скористатися цими можливостями для допомоги українському бізнесу задля отримання нових сертифікатів та дозволів для українських експортерів на низці іноземних ринків", - заявив міністр.

Він також зазначив, що масового переміщення виробництв із Азії до Європи, якого експерти очікували на початку пандемії, не відбулося.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Палата представників США схвалила підготовлений Байденом "Американський план порятунку" на $1,9 трлн

Порошенко: Україна отримала базовий міжнародний документ, іменований як "Декларація Помпео" про невизнання США Криму російським

Зеленський призначив Кулебу головою оргкомітету з підготовки установчого саміту "Кримської платформи" - указ

США ніколи не визнають тимчасової окупації Криму Росією - Байден

Зеленський увів у дію рішення РНБО, яке передбачає притягнення до відповідальності винних у невиконанні рішень ради - указ

Шмигаль дав доручення розглянути питання щодо санкцій проти білоруських чиновників і бізнесменів - нардеп Гончаренко

Японія ніколи не визнає заявлену Росією "анексію" Криму - посольство в Україні

Російська окупація і посилення мілітаризації Криму загрожують загальній світовій безпеці - Держдеп США

"Кримська платформа" стане першим важливим кроком на шляху Криму в Україну - Єрмак

РНБО України розгляне в п'ятницю проект держстратегії деоккупации і реінтеграції Криму і Севастополя

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА