Інтерфакс-Україна
16:55 18.12.2020

ЄБРР і ЄІБ виступили зі спільною заявою про важливість боротьби з корупцією в Україні

2 хв читати
ЄБРР і ЄІБ виступили зі спільною заявою про важливість боротьби з корупцією в Україні

Боротьба з корупцією в Україні має вирішальне значення і для досягнення суспільної довіри до державних інституцій, і для досягнення більш сильного, стійкого та інклюзивного економічного зростання, наголошується в спільній заяві Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейського інвестбанку (ЄІБ) в п'ятницю

"Боротьба з корупцією є центральним елементом роботи міжнародних організацій в Україні, що поєднує участь у політиці на високому рівні та цільову технічну допомогу з просуванням найвищих стандартів ділової етики і сумлінності і серед клієнтів державного, і приватного сектора", - наголошується в документі.

ЄБРР і ЄІБ, взявши до уваги продовження значних антикорупційних реформ в Україні, вирішили і надалі зміцнювати свою координацію і співпрацю в підтримку цих дій.

"Міжнародні організації визнають, що викорінення корупції на державних підприємствах та агентствах України і сприяння ефективному й прозорому управлінню в цих організаціях є питанням величезної важливості й невідкладності. Ці цілі можуть бути досягнуті тільки в тісному партнерстві з владою України", - зазначено в заяві.

З цією метою обидва банки наголосили на важливості й амбітності Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного в жовтні 2020 року між Кабінетом Міністрів України та ЄБРР, відповідно до якого уряд України зобов'язався зміцнити корпоративне управління в державному секторі (відповідно до рекомендацій ОЕСР) і впровадити надійний антикорупційний контроль та контроль закупівель у держустановах.

"Успіх реформ в "Укравтодорі", де ЄІБ і ЄБРР співпрацюють із метою вдосконалення практики боротьби з корупцією та належного управління, стане лакмусовим папірцем для ширшої програми за участю більшої кількості державних підприємств та агентств", - зазначено в заяві.

Міжнародні організації висловили сподівання на співпрацю з урядом України, "Укравтодором" та іншими держструктурами для досягнення цих суттєвих і необхідних реформ.

Як повідомлялося, ЄБРР і ЄІБ виділили Україні кредити по EUR450 млн на розвиток проекту "Розвиток транс'європейської транспортної мережі".

Кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт п'яти ділянок автодороги М-05 Київ-Одеса в Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях, а також на будівництво Північного обходу Львова.

У рамках цього проекту українська сторона бере на себе зобов'язання щодо вдосконалення системи закупівель "Укравтодору" та посилення наявних в "Укравтодорі" механізмів внутрішнього контролю, політики та процедур запобігання хабарництву та корупції. Ці заходи реалізовуватимуться як пілотна програма відповідно до підписаного в жовтні 2020 року між урядом України та ЄБРР Меморандуму про взаєморозуміння, метою якого є зміцнення корпоративного управління в державному секторі та впровадження ефективних механізмів запобігання корупції та боротьби закупівель на державних підприємствах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Канцлер ФРН після розмови Трампа та Путіна: Європа посилить тиск на Москву через санкції

Більдт назвав перемогою для Путіна результати розмови з Трампом

Румунії пощастило, що на виборах президента вдалося уникнути впливу Росії - Сірко

ЄС та Велика Британія заявляють про непохитну відданість підтримки Україні – спільна заява за результатами саміту

Перемога Дана на виборах президента Румунії посилює єдність об’єднаної Європи - Климпуш-Цинцадзе

У другий тур президентських виборів у Польщі вийшли Тшасковський та Навроцький

Рух "Чесно": найбільше благодійних чи громадських організацій під власним іменем у нардепів фракції "Слуга народу"

Посол Німеччини Єгер повідомив про зустріч з Єлісєєвим, у якого пройшли обшуки

Перший пункт плану США - це всеосяжне припинення вогню, яке зупинить вбивства зараз - Келлог

Четверо європейських лідерів планують поговорити з Трампом до його телефонної розмови з Путіним – Мерц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА