13:01 21.12.2020

Українці назвали 2020-й "роком поганих подій" через пандемію коронавірусу й не висловлюють позитивних очікувань на 2021 рік - опитування

2 хв читати

Негативною "подією року" майже половина українців назвали епідемію коронавірусу і 12% - війну на Донбасі, очікування українців від 2021 року в соціально-економічній ситуації також негативні.

Згідно з даними опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, "подією року" 43% респондентів назвали епідемію COVID-19, і 99,4% зазначили, що вона негативна.

Чи не єдиною позитивною подією 2020 року респонденти назвали будівництво автодоріг у рамках "Великого будівництва" - 11,3% респондентів вважають це подією року, причому 93,0% зазначають, що це позитивна подія, тоді як 4,8% вважають будівництво автодоріг негативною подією.

12% українців назвали негативною подією цього року війну на Донбасі, 5,6% - підвищення цін на товари, ліки і зростання тарифів.

Світові події 2020 року в сприйнятті українців також переважно негативні через початок епідемії в Китаї, громадянські протести в Білорусі, світову економічну кризу.

Що стосується очікувань українців від 2021 року, то, як свідчать дані опитування, вони теж переважно негативні. У розрізі соціально-економічної ситуації тільки 15% респондентів вважають, що гривня стане більш стабільною, 25% очікують зростання добробуту.

Що стосується боротьби з пандемією, то в цьому думки українців розділилися. Згідно з опитуванням, 45% українців вважають, що епідемія наступного року припиниться, тоді як 46% так не думають.

28% переконані, що відновлення миру на Донбасі в 2021 році не буде, що, найімовірніше, не буде - 41% опитаних.

Не вірять українці й у подолання корупції в наступному році: 52% вважають, що цього точно не станеться, і 33% думають, що цього, найімовірніше, не буде.

Водночас, як показало опитування, українці схильні вірити в кадрові зміни в органах влади в новому році: 25% респондентів вважають можливими дострокові вибори президента, 33% опитаних допускають можливість дострокових виборів до Верховної Ради і 39% вважають за можливе зміни уряду в наступному році.

Загальнонаціональне опитування проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 5 до 13 грудня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респонденти, похибка вибірки не перевищує 3,3%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Настав момент для поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції Євросоюзу з країнами Східного партнерства

"Євросолідарність" вимагає негайно відновити газопостачання в Донецькій області

У "Батьківщині" вважають, що санкції США проти Коломойського адресовані безпосередньо Зеленському

Президенти Єврокомісії і США фон дер Ляєн і Байден у першій телефонній розмові говорили і про ситуацію в Україні

Президент США Байден повинен налагодити із Зеленським прямі і довірчі відносини - рекомендації американських аналітиків і дипломатів

США можуть вивести з глухого кута переговори щодо припинення війни на Донбасі - рекомендації американських дипломатів і аналітиків Байдену

Єрмак сподівається, що процес вступу України до НАТО буде максимально прискорений

Україна повинна бути в НАТО - Кравчук

США і Велика Британія розглядають додаткові санкції проти Росії

РФ повинна почати виконувати взяті мирні зобов'язання, а не перекладати відповідальність на інших, заявляють у МЗС України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА