Інтерфакс-Україна
16:09 21.12.2020

У ВР зареєстровано законопроект про удосконалення діяльності КС

3 хв читати
У ВР зареєстровано законопроект про удосконалення діяльності КС

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про удосконалення діяльності Конституційного Суду (КС), повідомив керівник робочої групи з питань законодавчого забезпечення ефективної діяльності у сфері запобігання корупції та вдосконалення законодавчого регулювання окремих аспектів роботи КС, голова комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський (фракція партії "Слуга народу").

"Третій законопроект, який буквально щойно був зареєстрований і стосується третього блоку питань, а саме вдосконалення діяльності Конституційного Суду, - це так званий закон про конституційну процедуру", - сказав депутат на прес-конференції в понеділок у Києві.

У свою чергу заступник керівника робгрупи Ольга Совгиря зазначила, що цей законопроект підтримала більшість фракцій парламенту, і розповіла про його основні положення. Вона пояснила, що цей законопроект є "своєрідним кодексом конституційного судочинства", нараховує понад 60 сторінок.

"Яку модель ми закладаємо щодо врегулювання процедури діяльності Конституційного Суду? Насамперед це Конституція України, далі буде закон про конституційну процедуру, і окремі процедурні питання ми пропонуємо врегулювати на рівні регламенту КС. Така модель повністю відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії від 11-12 грудня", - уточнила Совгиря.

У законопроекті пропонується, щоб КС ухвалював рішення двома третіми від свого складу - це 12 суддів. На сьогодні рішення можуть ухвалювати десять суддів.

"Дві треті - та абсолютна більшість, необхідна для розуміння того, що скасування певного закону, визнання його неконституційним, є мотивованим, обґрунтованим і підтримується значною більшістю суддів Конституційного Суду", - пояснила парламентар.

За її словами, у законопроекті також передбачено можливість того, що деяким суддям КС у процесі розгляду справ можуть заявляти відводи. У цьому разі, враховуючи рекомендації Венеціанської комісії, необхідну для ухвалення рішення кількість суддів може бути зменшено, але не менше ніж десять суддів мають проголосувати за певне рішення.

Крім того, законопроектом передбачено, що КС розглядатиме справи, як правило, в усній формі провадження. Совгиря наголосила, що це важливо, оскільки "значною мірою той резонанс, що склався стосовно рішення Конституційного Суду щодо антикорупційного законодавства, мав місце через непрозорий розгляд цієї справи".

Водночас пропонується, щоб на формування порядку денного КС міг впливати не лише голова суду, а й самі судді, і щоб при цьому справи з певною періодичністю суд обов'язково включав до порядку денного і слухав.

Також законопроект передбачає запровадження автоматизованого реєстру актів суду і розподілу справ між суддями КС, і "жодних підстав для вилучення актів з цього реєстру бути не повинно".

Крім того, Совгиря звернула увагу на те, що за рекомендацією Венеціанської комісії в законопроекті пропонується визначити, що КС не може виходити за питання, порушені в конституційному поданні.

У законопроекті також звернено увагу на питання про мотивованість актів КС і передбачено, що рішення та висновки суду мають бути мотивованими та обґрунтованими.

Водночас пропонується врегулювати підстави дисциплінарного провадження стосовно суддів Конституційного Суду з можливістю врегулювання певних аспектів на рівні регламенту КС.

Монастирський також зазначив, що Верховна Рада, найімовірніше, розгляне цей законопроект у 2021 році.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

Порошенко обговорив з послами країн G7 та ЄC ситуацію на фронті та переговори про завершення війни

Намагання Трампа примусити РФ та Україну до переговорів шляхом ультиматуму не дадуть результату - Климпуш-Цинцадзе

ЄС прагне припинити блокування Угорщиною переговорів про членство України – ЗМІ

Стефанішина сподівається на відновлення діалогу з Угорщиною

Росія поки що не демонструє політичної волі щодо режиму припинення вогню та закінчення війни – Єрмак

Віткофф: Трамп поставив ультиматум і Україні, і Росії – наполягає на прямих переговорах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА