19:37 28.12.2020

Зеленський підписав закон про реабілітацію у сфері охорони здоров'я

2 хв читати
Зеленський підписав закон про реабілітацію у сфері охорони здоров'я

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №1053-ІХ "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я", повідомляє прес-служба глави держави.

"Документ запроваджує функціонування сучасної системи "реабілітації у сфері охорони здоров’я" (health-related rehabilitation), тобто надання якісної реабілітаційної допомоги безпосередньо в закладах охорони здоров’я із самого початку захворювання або травми", - зазначено в повідомленні.

Закон визначає реабілітаційну допомогу до етапу настання стійкого обмеження життєдіяльності, тобто до проведення медико-соціальної експертизи та отримання особою статусу особи з інвалідністю. Також документ визначає правові, організаційні та економічні основи проведення реабілітації осіб з обмеженнями повсякденного функціонування у сфері охорони здоров'я.

Зокрема, закон визначає принципи проведення реабілітації громадян України, дає визначення системи реабілітації та її складових. Так, суб'єктами реабілітації визначаються особи, які потребують реабілітації, а також їхні законні представники, члени їхніх сімей, фахівці реабілітації, мультидисциплінарні реабілітаційні команди, реабілітаційні установи, відділення та підрозділи, громадські об'єднання осіб з обмеженнями життєдіяльності, осіб з інвалідністю та фахівців з реабілітації, органи професійного самоврядування фахівців з реабілітації, а також органи, що здійснюють кадрове та наукове забезпечення системи реабілітації.

Крім того, документ погоджує національну термінологію у сфері реабілітації з термінологією, яку використовує Всесвітня організація охорони здоров'я.

"Закон створить умови для формування в Україні сучасної системи реабілітації у сфері охорони здоров’я, яка функціонуватиме та розвиватиметься за принципами та стандартами країн Євросоюзу, забезпечить зниження впливу станів, що обмежують життєдіяльність або призводять до інвалідизації, та можливості досягнення оптимальної соціальної інтеграції для осіб з обмеженням життєдіяльності", - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, Верховна Рада проголосувала за проект закону 3 грудня. Його підтримали 288 народних депутатів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Настав момент для поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції Євросоюзу з країнами Східного партнерства

"Євросолідарність" вимагає негайно відновити газопостачання в Донецькій області

У "Батьківщині" вважають, що санкції США проти Коломойського адресовані безпосередньо Зеленському

Президенти Єврокомісії і США фон дер Ляєн і Байден у першій телефонній розмові говорили і про ситуацію в Україні

США можуть вивести з глухого кута переговори щодо припинення війни на Донбасі - рекомендації американських дипломатів і аналітиків Байдену

Єрмак сподівається, що процес вступу України до НАТО буде максимально прискорений

До Ради можуть пройти сім партій - соцопитування

Україна повинна бути в НАТО - Кравчук

США і Велика Британія розглядають додаткові санкції проти Росії

РФ повинна почати виконувати взяті мирні зобов'язання, а не перекладати відповідальність на інших, заявляють у МЗС України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА