17:03 29.12.2020

Трамп прогнозує, що "втомлені та слабкі" республіканці в Сенаті схвалять військовий бюджет, незважаючи на його вето

2 хв читати
Трамп прогнозує, що "втомлені та слабкі" республіканці в Сенаті схвалять військовий бюджет, незважаючи на його вето

Президент США Дональд Трамп у вівторок заявив, що республіканці, які мають більшість у Сенаті, допоможуть демократам обійти його вето та схвалять законопроект про оборонний бюджет.

"Слабке та втомлене республіканське "керівництво" дозволить зробити так, щоб поганий законопроект про військовий бюджет було схвалено", - написав американський лідер у Twitter.

Він зазначив, що в результаті затвердження цього документа доведеться "попрощатися", зокрема, зі скасуванням статті 230 закону про телекомунікації 1996 року, яка звільняє інтернет-платформи від юридичної відповідальності за розміщення призначеного для користувача контенту, а також із нинішніми назвами низки військових баз і монументів на честь воєначальників-конфедератів.

"Ганебний акт боягузтва і повного підпорядкування слабких людей великим технологічним гігантам", - зазначив Трамп. Він закликав до обговорення "кращої" версії законопроекту.

Очікується, що Сенат США слідом за Палатою представників схвалить законопроект про оборонний бюджет, який раніше ветував президент. Для цього за законопроект мають проголосувати щонайменше дві третини сенаторів.

Раніше в грудні обидві палати Конгресу вже схвалили цей проект, причому переважною більшістю голосів. Проте 23 грудня Трамп наклав на нього вето. За словами американського лідера, оборонний бюджет у нинішньому вигляді стане "подарунком Китаю і Росії".

Законопроект передбачає виділення $740,5 млрд на фінансування діяльності Пентагону та програм у сфері оборони й безпеки за лінією Міністерства енергетики США.

Крім того, законопроект містить положення про посилення американських санкцій проти російських трубопровідних проектів "Північний потік 2" і "Турецький потік". Зокрема, санкції планується впроваджувати за сприяння продажу, оренді або надання трубоукладальних суден для будівництва газопроводів, надання страхування і перестрахування, а також послуг або приміщень для технічної модернізації суден, пов'язаних із будівництвом газопроводу.

Документ передбачає також застосування санкцій проти Туреччини за придбання російських ЗРС С-400. Зокрема, президентові пропонується впродовж 30 днів після підписання закону про оборонні видатки застосувати "п'ять або більше санкцій" до тих турецьких чиновників, які брали участь у процесі придбання С-400.

Проте заперечення Трампа проти законопроекту не пов'язані з цими санкціями. Він, зокрема, бореться за скасування статті 230 закону про телекомунікації 1996 року, яка звільняє інтернет-платформи від юридичної відповідальності за розміщення призначеного для користувача контенту.

Також Трамп невдоволений положеннями, які можуть утруднити процес виведення військ США з Афганістану і ФРН. Невдоволення у нього викликає також ініціатива щодо перейменування військових баз і монументів на честь воєначальників-конфедератів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА