16:41 30.12.2020

Кремль фінансує сотні масштабних проектів із пропаганди "російського світу" на Донбасі - правозахисники

2 хв читати

Українські правозахисники вважають, що військова агресія Росії на Донбасі стала проектом, яким "цілеспрямовано займаються російські політтехнологи".

Директор Східної правозахисної групи Віра Ястребова на прес-конференції в середу в Києві наголосила, що в рамках війни ведеться активна пропаганда "російського світу".

"Пропагандисти розгорнули Донбас обличчям до Росії й систематично, наполегливо просувають ідею інтеграції Донбасу в Росію та популяризують будь-яку ідею "російського світу", - сказала Ястребова.

Згідно зі звітом Східної правозахисної групи за 2020 рік, впровадження пропаганди "російського світу" відбувається у сфері громадського, політичного та культурного життя Донбасу.

"Російська Федерація ставиться до всього цього процесу цинічно, як до проекту. Цим самим підтвердження знаходять у звіті конкретні біографічні довідки "діячів", які опікуються цим", - сказала Ястребова.

Заступник директора Східної правозахисної групи Сергій Пащуков, у свою чергу, зазначив, що, попри перемир'я на фронті, Росія і далі веде гібридну війну на міжнародному рівні. За його словами, Кремль фінансує сотні масштабних проектів, які охоплюють усі верстви населення Донбасу та спрямовані на пропаганду патріотизму Росії.

"За всіма цими заходами стоїть не ініціатива місцевого населення, а конкретні проекти, які були розроблені в Москві, писалися й затверджувалися конкретними людьми. Усе це потребує фінансування для просування ідеології "російського світу", - сказав Пащуков.

Спікери вважають, що українська влада має зважати на ті ризики, які виникають унаслідок гібридної війни РФ на окупованих українських територіях.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші поранені українські захисники прибули до Берліну на протезування - Кличко

МЗС України про загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії: закликаємо шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу

Макрон бачить обов'язок ЄС у розширенні санкцій проти Ірану

Прем'єр-міністр Бельгії має намір на саміті ЄС порушити питання російського втручання в майбутні в ЄС вибори

ПАРЄ визнала нелегітимним президента РФ Путіна, а РПЦ - інструментом пропаганди

Порошенко назвав три ключові завдання для збереження держави: зміцнення ЗСУ, фортифікації і децентралізована енергетика

Більшість українців вважає, що Україна зберігає власний суверенітет - опитування КМІС

США мають намір запровадити санкції проти ІранСША мають намір запровадити санкції проти Ірану

Законопроєкт про іноагентів віддалить Грузію від ЄС

Порошенко передав військовим ще 5 новітніх комплексів РЕБ "Ай-Петрі СВ"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА