14:55 14.01.2021

Правовий комітет рекомендує Раді підтримати законопроект про скорочення кількості нардепів до 300

2 хв читати
Правовий комітет рекомендує Раді підтримати законопроект про скорочення кількості нардепів до 300

Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді підтримати остаточно внесений президентський законопроект №1017 "Про внесення змін до ст.76 і 77 Конституції України", яким пропонується скоротити кількість народних депутатів до 300 та обирати їх за пропорційною системою.

"Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді ухвалити остаточно як невідкладний внесений президентом України законопроект про внесення змін до ст.76 і 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи) №1017", - повідомила на своїй сторінці у соцмережі Facebook представник парламенту в Конституційному Суді, заступник голови правого комітету Ольга Совгиря (фракція "Слуга народу").

Як повідомлялося, 4 лютого 2020 року Верховна Рада прийняла в першому читанні президентський законопроект №1017. За відповідну постанову на пленарному засіданні проголосували 236 народних депутатів.

У своєму законопроекті президент Володимир Зеленський пропонує в ст.76 Конституції України закріпити положення про кількісний склад Верховної Ради в 300 народних депутатів (відповідно до чинної редакції Конституції їх 450), яких обирають на п'ять років (ця норма не змінюється).

В Основному законі пропонується прописати, що "народним депутатом України може бути громадянин України ("може бути обраний громадянин України" - в поточній редакції), який на день виборів досяг 21 року, має право голосу, постійно проживає в Україні не менше ніж останніх п'ять років і володіє державною мовою ("і проживає в Україні протягом останніх п'яти років" - в нинішній редакції Конституції)". У законопроекті наголошується, що "не може бути народним депутатом України (зараз - "обраним до Верховної Ради України") громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо цю судимість не погашено і не знято в установленому законом порядку".

У ст.77 Конституції також пропонується закріпити, що Верховну Раду обирають за пропорційною системою. При цьому залишається формулювання, що порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом. Перехідні положення законопроекту передбачають, що Верховна Рада, обрана до набуття чинності цим законом, продовжує виконувати свої обов'язки до наступних виборів народних депутатів України.

3 вересня 2029 року ВР внесла до порядку денного сесії і направила до Конституційного Суду України президентський законопроект №1017. 18 грудня були отримано висновок КС (від 16 грудня 2019 р. № 8-в/2019) щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Після отримання висновку КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект щонайменше 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, Верховна Рада може розглядати його для ухвалення в цілому. Для цього буде потрібно щонайменше 300 голосів парламентаріїв.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА