Інтерфакс-Україна
15:37 22.01.2021

Народні депутати пропонують прирівняти статус військових капеланів до військовослужбовців

2 хв читати
Народні депутати пропонують прирівняти статус військових капеланів до військовослужбовців

Партія "Голос" пропонує підтримати законопроект, що пропонує прирівняти статус військових капеланів до військовослужбовців, створити Службу військового капеланства, визначити її структуру, підпорядкування та загальну чисельність, повідомляє сайт політичної сили.

Як повідомляє сайт парламенту, народні депутати з різних фракцій у п'ятницю зареєстрували у Верховній Раді законопроект №4626 про службу військового капеланства. Текст законопроекту на сайті поки що відсутній.

"Із початком російської агресії проти України військові капелани... стали невід'ємною частиною особового складу у Збройних силах України, Національній гвардії, Державній прикордонній службі та інших військових формувань. Однак вони ще не мають належного соціального захисту, оскільки перебувають там, як цивільні або волонтери... Ми пропонуємо створити відповідну службу та закріпити статус військових капеланів як військовослужбовців", - сказав заступник голови фракції "Голос", ініціатор відповідного законопроекту Роман Костенко.

За його словами, законопроект визначає чіткі вимоги до осіб, які можуть бути військовими капеланами.

Згідно із законопроектом, капелани консультуватимуть військове командування з питань релігійної ситуації у підрозділі, в пункті постійної дислокації та в районах виконання завдань.

Народний депутат уточнив, що на сьогодні законодавством не визначено не лише статус капеланів, а й підстави для їх перебування на фронті та матеріального забезпечення. "Не визначено, як вирішувати побутові та правові питання і що має робити держава, якщо капелан дістає поранення або гине. Так само не захищені їхні родини", - додав Костенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА