Інтерфакс-Україна
15:37 22.01.2021

Народні депутати пропонують прирівняти статус військових капеланів до військовослужбовців

2 хв читати
Народні депутати пропонують прирівняти статус військових капеланів до військовослужбовців

Партія "Голос" пропонує підтримати законопроект, що пропонує прирівняти статус військових капеланів до військовослужбовців, створити Службу військового капеланства, визначити її структуру, підпорядкування та загальну чисельність, повідомляє сайт політичної сили.

Як повідомляє сайт парламенту, народні депутати з різних фракцій у п'ятницю зареєстрували у Верховній Раді законопроект №4626 про службу військового капеланства. Текст законопроекту на сайті поки що відсутній.

"Із початком російської агресії проти України військові капелани... стали невід'ємною частиною особового складу у Збройних силах України, Національній гвардії, Державній прикордонній службі та інших військових формувань. Однак вони ще не мають належного соціального захисту, оскільки перебувають там, як цивільні або волонтери... Ми пропонуємо створити відповідну службу та закріпити статус військових капеланів як військовослужбовців", - сказав заступник голови фракції "Голос", ініціатор відповідного законопроекту Роман Костенко.

За його словами, законопроект визначає чіткі вимоги до осіб, які можуть бути військовими капеланами.

Згідно із законопроектом, капелани консультуватимуть військове командування з питань релігійної ситуації у підрозділі, в пункті постійної дислокації та в районах виконання завдань.

Народний депутат уточнив, що на сьогодні законодавством не визначено не лише статус капеланів, а й підстави для їх перебування на фронті та матеріального забезпечення. "Не визначено, як вирішувати побутові та правові питання і що має робити держава, якщо капелан дістає поранення або гине. Так само не захищені їхні родини", - додав Костенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА