Інтерфакс-Україна
16:08 22.01.2021

Тиск на Кремль має тривати безперервно, доки не будуть звільнені українські землі - Порошенко

2 хв читати
Тиск на Кремль має тривати безперервно, доки не будуть звільнені українські землі - Порошенко

Українська влада має відновити зусилля з метою ухвалення дорожньої карти Мінських угод, щоб наблизити повернення захоплених РФ територій, вважає п'ятий президент України (2014-2019 рр.), лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко.

"Його критики за два роки нічого іншого не придумали. Ця дорожня карта має передбачати чітку послідовність кроків - спочатку досягнення безпеки, і лише потім - політичні питання", - наведено його слова на сайті партії "Європейська солідарність".

"Наша команда свого часу разом з Німеччиною та Францією майже дотиснули Росію до погодження такого документа. Та у 2018 році Путін в очікуванні зміни влади в Україні поставив цю дискусію на паузу. Непрофесійна команда нової української влади зняла з порядку денного це питання, і лише тепер до неї доходить, що це була помилка", - сказав політик.

На його переконання, шанс виправити цю помилку є принаймні до кінця цього року, доки Ангела Меркель залишається на посаді канцлера в Німеччині, а в США стає до роботи команда Джозефа Байдена, і можна розраховувати на їхню спільну підтримку. "Те саме стосується і питання про миротворців на основі мандата Радбезу ООН на всій окупованій території Донбасу. Правляча коаліція Німеччини навіть включила цей пункт до своєї програми", - додав Порошенко.

Він також наголосив, що над посиленням тиску санкції на РФ треба наполегливо працювати. "На дипломатичному фронті не може бути жодного перемир'я. Там облога Кремля має тривати безперервно", - вважає лідер "Європейської солідарності".

Політик також переконаний, що необхідно забезпечити активну участь американської сторони в переговорному процесі і на донбаському, і на кримському треках, зокрема шляхом її залучення до "нормандського формату".

Порошенко звернув увагу, що напередодні осінніх парламентських виборів у РФ накопичується протестний потенціал, що дає крихкий шанс на зміну режиму, яка може дати Україні час для посилення обороноздатності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна підготує відповіді щодо політичних та юридичних викликів виборів під час воєнного стану

Поспіх із виборами може поставити під сумнів їх легітимність - нардеп

Для виборів потрібно безпекові умови, перемир'я і завершення воєнного стану - думки експертів та політиків

У ХАМАС погодяться скласти зброю в Газі тільки після створення палестинської держави

Унаслідок корупційного скандалу рейтинги Зеленського та його партії знизились приблизно на 4% – U electoral data Project

У мирних переговорах необхідно повернутися до пропозиції щодо припинення вогню — Мережко

Туск звернувся до США після публікації безпекової стратегії

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА