15:11 26.01.2021

Верховна Рада підтримала законопроект про всеукраїнський референдум

3 хв читати
Верховна Рада підтримала законопроект про всеукраїнський референдум

Верховна Рада підтримала законопроект №3612 "Про всеукраїнський референдум" у другому читанні та в цілому.

На засіданні у вівторок за нього проголосували 255 народних депутатів.

Законопроект підтримали 226 депутатів фракції "Слуга народу", 20 - групи "Довіра" і 9 позафракційних, проти проголосували депутати фракцій "Опозиційна платформа - За життя" (15), "Європейська солідарність" (24) і "Голос" (17), а також два позафракційних депутати. Депутати фракцій "Батьківщина" та групи "За майбутнє" під час голосування утрималися.

Водночас два депутати фракції "Слуга народу" (голова комітету з агрополітики Микола Сольський і заступник голови комітету з прав ветеранів Вадим Струневич), 13 депутатів "ОПЗЖ", один депутат "Батьківщини" та шестеро депутатів групи "За майбутнє" не голосували.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроект №3612 про народовладдя через всеукраїнський референдум 18 червня 2020 року.

Згідно із законопроектом, предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, ХІІІ Конституції (Загальні основи; Вибори. Референдум; Внесення змін до Конституції України - ІФ), загальнодержавного значення, про зміну території України, про втрату чинності закону України або окремих його положень.

Не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі.

Не можуть також бути предметом всеукраїнського референдуму питання, які суперечать положенням Конституції України, загальноприйнятим принципам і нормам міжнародного права, закріпленим у Загальній декларації прав людини, Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, протоколами до неї та питання, які скасовують або обмежують конституційні права та свободи людини і громадянина та гарантії їх реалізації.

Згідно із законопроектом, не можна виносити на всеукраїнський референдум питання податків, бюджету, амністії, а також проблеми або питання, віднесені Конституцією та законами України до відання органів правопорядку, прокуратури або суду.

Закон передбачає, що на всеукраїнський референдум може виноситися лише одне питання.

Всеукраїнський референдум не може проводитися одночасно з черговими і позачерговими загальнодержавними виборами, черговими місцевими виборами.

Згідно із законопроектом, суб'єктами призначення всеукраїнського референдуму є президент України та Верховна Рада.

Так, всеукраїнський референдум із затвердження змін до розділів І, ІІІ, ХІІІ Конституції призначає президент України. Всеукраїнський референдум про зміну території України призначає Верховна Рада. А всеукраїнський референдум за народною ініціативою проголошує президент своїм указом на вимогу щонайменше 3 млн громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення всеукраїнського референдуму зібрано щонайменше у двох третинах областей і щонайменше по 100 тис. підписів у кожній області.

Результати народного волевиявлення на всеукраїнському референдумі з предметів, передбачених пунктами 1, 3, 4 частини першої статті 3 цього закону (затвердження закону про внесення змін до розділу I, III, XIII Конституції; про зміну території України; про втрату чинності закону України або окремих його положень) не потребують затвердження будь-якого органу державної влади.

Водночас результати всеукраїнського референдуму за предметом, передбаченим п. 2 ч. 1 ст. 3 цього закону (питання загальнодержавного значення), є обов'язковими для розгляду та ухвалення рішення в порядку, визначеному Конституцією та законами України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Євроради анонсував ухвалення "важливих рішень" проти РФ після візиту в Україну

ЄС продовжить дипломатичні зусилля з відновлення територіальної цілісності України - президент Євроради

Зеленський розраховує на засудження Єврорадою російської агресії проти України за підсумками березневого засідання

Мінторг США вводить обмеження на експорт стосовно 14 компаній і структур з РФ, ФРН і Швейцарії

Мінфін США оголосив про санкції щодо Кирієнка, Бортнікова та ще п'ятьох росіян

Аваков: У Зеленського знайшлася політична воля зайняти однозначну позицію щодо нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок"

Україна розраховує, що ЄС упровадить санкції проти порушників прав і свобод в окупованому Криму - МЗС

Зеленський сподівається на подальшу мобілізацію тиску ЄС на Росію у зв'язку з ситуацією на Донбасі

Рада ЄС ухвалила санкції через Навального щодо Бастрикіна, Краснова, Золотова та Калашникова - ЗМІ

Санкції ЄС проти РФ залишаться в силі, доки не будуть реалізовані Мінські угоди - президент Євроради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА