Політика

Словаччина візьме участь у саміті Кримської платформи - МЗС

Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час шостого українсько-словацького експертного форуму представила словацьким колегам цілі та механізми роботи Кримської платформи, поінформувала учасників заходу про підготовку до проведення її інавгураційного саміту в Києві 23 серпня 2021 року, а також висловила подяку словацькій стороні за готовність взяти у ньому участь.

"Розповідаючи про ситуацію в тимчасово окупованому Криму, Еміне Джапарова привернула увагу до погіршення ситуації з правами людини та триваючої мілітаризації півострова з боку російської окупаційної адміністрації, що ставить під загрозу безпеку Чорноморсько-Азовського регіону", - йдеться у повідомленні на сайті МЗС України у вівторок.

Перший заступник міністра зазначила, що понад 28 тис. українських громадян були призвані до лав російської армії з початку окупації півострова, понад 160 кримінальних справ було відкрито окупаційною владою за ухилення від строкової служби.

Джапарова також привернула увагу учасників дискусії до примусової зміни демографічного складу населення Криму, нагадала про інші злочини російської окупаційної адміністрації на півострові: придушення релігійних свобод та свободи слова, утиски нацменшин, політично вмотивовані переслідування, насильницькі зникнення, мілітаризацію навчання та незаконну приватизацію української державної власності в Криму.

Зазначається, що заступник міністра закордонних справ України відкрила форум разом зі словацькою колегою, державним секретарем Міністерства закордонних справ Словаччини Інгрід Броцковою. У заході взяли участь українські та словацькі експерти, представники урядових структур і бізнесу.

"Еміне Джапарова окреслила пріоритети зовнішньої політики України на 2021 рік, зокрема в частині європейської та євроатлантичної інтеграції, енергетичної безпеки та протидії російській агресії. Вона висловила вдячність словацькій стороні за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і на двосторонньому рівні, і у рамках міжнародних організацій", - розповіли в МЗС України.

Зі свого боку Броцкова зазначила, що Словаччина підтримує європейські та євроатлантичні прагнення України і не визнає порушення її територіальної цілісності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ