Політична підгрупа ТКГ має припинити роботу до завершення обміну тимчасово утримуваних осіб - Інститут майбутнього
Експерти аналітичного центру "Український інститут майбутнього" пропонують президенту України Володимиру Зеленському своє бачення логіки переговорного процесу в рамках Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, яке полягає у прив'язці гуманітарного питання до політичного, а не навпаки.
"Ми вважаємо, що наша позиція як держави має бути офіційно такою: політична частина обговорення має розпочинатись лише після виконання гуманітарної. А саме: 6-й пункт Мінських домовленостей у частині "забезпечити звільнення та обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб на основі принципу "всіх на всіх" пропонуємо доповнити формулюванням "як обов'язкову умову переходу до політичної частини цих угод", - йдеться у зверненні до президента України експертів УІМ, розміщеному на сторінці Інституту у соцмережі Facebook у понеділок.
В Інституті переконані, що Українська сторона має повне право поставити умову - не розглядати політичні питання, тобто не збирати політичну підгрупу, доки всі заручники, що перебувають на окупованих територіях, не будуть передані на підконтрольну українській владі територію. Це право забезпечене і формальністю самих домовленостей, 6-й пункт яких досі не виконано, і суто гуманітарними та моральними міркуваннями, адже велика частина заручників ОРДЛО проходить через тортури і постійно перебуває у критичних фізичних і психологічних умовах без доступу Червоного Хреста усупереч рішенням Паризького саміту.
"Цей принцип має відстоюватися українською стороною до виконання умов стороною агресором - Російською Федерацією. У разі відновлення Росією політики тероризму, тобто поповнення підвалів і катівень ОРДЛО новими заручниками, Україна повинна мати право припиняти політичну складову переговорів, керуючись загальновизнаними світовими гуманітарними принципами", - вважають в Українському інституті майбутнього.