Інтерфакс-Україна
07:00 09.02.2021

Лідер ХДС ФРН Лашет підтримує ідею розширення ЄС і надання Україні "європейської перспективи" - посол Мельник

2 хв читати
Лідер ХДС ФРН Лашет підтримує ідею розширення ЄС і надання Україні "європейської перспективи" - посол Мельник

Новий глава партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) Армін Лашет підтримує ідею розширення ЄС і надання Україні "європейської перспективи", повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник у Twitter.

"Ми повинні підтримати Україну на її важкому шляху і при цьому також відкрити європейську перспективу", - процитував Мельник Лашета.

За словами Мельника в інтерв'ю виданню "Громадське радіо" в понеділок, це перша обнадійлива перспектива.

"Заява нового лідера ХДС надзвичайно важлива. Це справжній прорив ... Поки що зарано радіти, це лише гарний початок. Тепер ми починаємо ще більш активно працювати з тим, щоб із цієї заяви з’явилися нові важливі кроки", - наголосив Мельник.

За його словами, Україна має непогані шанси членства в ЄС.

"Якщо нам вдасться найближчим часом ... зробити щось більше, заручитися підтримкою всієї фракції ХДС-ХСС у Бундестазі, а також інших впливових членів цієї партії, то в нас в принципі є непогані шанси, що тема членства України буде звучати уже більш вагомо і в контексті виборів до Бундестагу, які відбудуться у вересні цього року", - вважає посол.

Разом із тим, Мельник наголосив, що на євроінтеграцію дуже сильно впливає військовий конфлікт на Донбасі і поки він триває, то про членство (України в ЄС - ІФ) поки не йдеться.

"Безумовно, впливає. І впливає дуже негативно. І саме в цьому і полягає серед іншого вся цинічність цієї війни, розв’язаної Росією. Оскільки всі ресурси Німеччини, точніше, майже всі ресурси Німеччини, яка, як ви знаєте, виступає посередником у припиненні війни, припиненні російської агресії. Вони були і досі зосереджуються насамперед саме на мирному врегулюванні на Донбасі і на реінтеграції цих територій. Тому поки конфлікт триває, поки ця війна і далі має місце, то говорити про членство для політичного істеблішменту Німеччини просто язик не завжди повертався, оскільки головна теза була", - сказав посол.

Він також додав, що для початку треба буде розв'язати питання завершення війни, і тільки тоді будуть обговорюватись інші можливі проекти, зокрема і питання європейської інтеграції в тому сенсі як це закріплено в українській Конституції.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА