11:03 11.02.2021

У Європарламенті закликають розробити механізм моніторингу реалізації реформ в Україні

3 хв читати
У Європарламенті закликають розробити механізм моніторингу реалізації реформ в Україні

У Європейському парламенті висловлюються за розробку та впровадження моніторингового механізму за реалізацією реформ в Україні.

Відповідний пункт прописаний у розділі "Реформи та інституційний механізм" резолюції щодо виконання Україною Угоди про асоціацію, проголосованої Європейським парламентом. Доповідачем виступив депутат від групи Європейської народної партії Міхаель Галер (Німеччина).

"ЄП закликає Комісію використовувати наявні механізми для спрощення та підтримки реалізації реформ в Україні; пропонує розробку та впровадження у тісній співпраці з громадянським суспільством якісних і кількісних механізмів для моніторингу реалізації реформ в Україні, включаючи чіткі контрольні показники, рекомендації та принципи умов, які використовуватимуться для поліпшення методології щорічних звітів про реалізацію, які мають стати ефективними інструментами управління реформами", - йдеться у резолюції.

У ЄП також вважають за необхідне вдосконалювати механізми управління та звітності для оцінки прогресу, досягнутого Україною, зокрема, у сферах реформи сектору правосуддя, боротьби з корупцією, державних підприємств, корпоративного управління та реформ у галузі енергетики, які будуть пов'язані з економічною та інвестиційною підтримкою.

ЄП рекомендує зосередити увагу на обмеженій кількості пріоритетів, на яких варто зосередити політичні зусилля, фінансову підтримку та технічну допомогу з метою ефективного нарощування інституційного потенціалу, необхідного для забезпечення довгострокового успіху реформ не лише у законодавчій сфері, а й у сфері законодавства на практиці.

У частині асоціації з ЄС Європарламент констатував, що визнає асоційований партнерський статус України та закликає до розширеного політичного діалогу для просування подальшої економічної інтеграції та гармонізації законодавства.

У зв'язку з цим ЄП пропонує ЄС, відповідно до принципу "більше за більше", розглянути можливість створення для трьох асоційованих країн (Україна, Грузія, Молдова - так зване Тріо) розширеної стратегії співпраці у сфері реформ та інвестицій.

ЄП також закликав Єврокомісію оновити "забуті" сфери Угоди про асоціацію і поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі у сфері важливих галузей політики, таких як облік гендерної проблематики та подолання криз у галузі охорони здоров'я.

ЄП, вітаючи успіхи, досягнуті Україною у виконанні зобов'язань країни у рамках Угоди, особливо в галузях сільського господарства, енергетики, банківської справи, децентралізації, цифрової економіки, довкілля та виборчих процедур; одночасно зазначає, що згідно з механізмом перевірки лише 37% завдань, пов'язаних із реалізацією Угоди, були виконані у 2019 році (порівняно з 52% у 2018 році). "ЄП визнає спроби, розпочаті у другій половині 2019 року для прискорення темпів реформ, але настійно закликає українські інститути не віддавати перевагу швидкості законодавчого процесу якості ухваленого законодавства і наголошує на важливості продовження виконання своїх зобов'язань", - наголошується у резолюції.

У зв'язку з цим у ЄП наголосили, що Україна не має випускати з уваги той факт, що рівень політичної, технічної та фінансової підтримки з боку ЄС залежатиме від того, якою мірою вона виконує зобов'язання, взяті на себе перед Союзом і його державами-членами, особливо з урахуванням того, що стосується процесу реформ, поваги прав людини, меншин і основних свобод, а також встановлення справжнього та ефективного верховенства права.

Крім того, у ЄП високо оцінили прогрес, досягнутий Україною у реформуванні державного управління, і відзначили важливість того, щоб не сповільнювати подальший прогрес.

У ЄП також закликали Україну завершити реформу децентралізації.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У ВР зареєстровано законопроект Зеленського про зміни до закону "Про судоустрій і статус суддів"

Президентський законопроект про ліквідацію ОАСК з'явився на сайті ВР, тексту поки що немає

Кулеба сподівається, що НАТО стримає обіцянку про те, що Україна буде членом Альянсу

Кулеба закликав країни Заходу дати Росії зрозуміти, що вони не дозволять зруйнувати суверенітет України

Глави МЗС країн G7 і високий представник ЄС закликали РФ припинити провокації та підтримали Україну - заява

ВР на можливому позачерговому засіданні в четвер може розглянути законопроект про посилення відповідальності за недостовірне декларування - нардеп Кравчук

Держсекретар США обговорив із генсеком НАТО ситуацію на кордоні Росії та України - Держдеп

Україна очікує від міжнародних партнерів посилення санкцій та протидії гібридним атакам з боку Росії - Стефанішина

Кулеба: Треба говорити про те, якою може бути практична підтримка України у разі масштабного збройного загострення РФ

ЦВК зобов'язала ОВК №87 скласти уточнений протокол про підсумки голосування в Івано-Франківській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА