11:03 11.02.2021

У Європарламенті закликають розробити механізм моніторингу реалізації реформ в Україні

3 хв читати
У Європарламенті закликають розробити механізм моніторингу реалізації реформ в Україні

У Європейському парламенті висловлюються за розробку та впровадження моніторингового механізму за реалізацією реформ в Україні.

Відповідний пункт прописаний у розділі "Реформи та інституційний механізм" резолюції щодо виконання Україною Угоди про асоціацію, проголосованої Європейським парламентом. Доповідачем виступив депутат від групи Європейської народної партії Міхаель Галер (Німеччина).

"ЄП закликає Комісію використовувати наявні механізми для спрощення та підтримки реалізації реформ в Україні; пропонує розробку та впровадження у тісній співпраці з громадянським суспільством якісних і кількісних механізмів для моніторингу реалізації реформ в Україні, включаючи чіткі контрольні показники, рекомендації та принципи умов, які використовуватимуться для поліпшення методології щорічних звітів про реалізацію, які мають стати ефективними інструментами управління реформами", - йдеться у резолюції.

У ЄП також вважають за необхідне вдосконалювати механізми управління та звітності для оцінки прогресу, досягнутого Україною, зокрема, у сферах реформи сектору правосуддя, боротьби з корупцією, державних підприємств, корпоративного управління та реформ у галузі енергетики, які будуть пов'язані з економічною та інвестиційною підтримкою.

ЄП рекомендує зосередити увагу на обмеженій кількості пріоритетів, на яких варто зосередити політичні зусилля, фінансову підтримку та технічну допомогу з метою ефективного нарощування інституційного потенціалу, необхідного для забезпечення довгострокового успіху реформ не лише у законодавчій сфері, а й у сфері законодавства на практиці.

У частині асоціації з ЄС Європарламент констатував, що визнає асоційований партнерський статус України та закликає до розширеного політичного діалогу для просування подальшої економічної інтеграції та гармонізації законодавства.

У зв'язку з цим ЄП пропонує ЄС, відповідно до принципу "більше за більше", розглянути можливість створення для трьох асоційованих країн (Україна, Грузія, Молдова - так зване Тріо) розширеної стратегії співпраці у сфері реформ та інвестицій.

ЄП також закликав Єврокомісію оновити "забуті" сфери Угоди про асоціацію і поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі у сфері важливих галузей політики, таких як облік гендерної проблематики та подолання криз у галузі охорони здоров'я.

ЄП, вітаючи успіхи, досягнуті Україною у виконанні зобов'язань країни у рамках Угоди, особливо в галузях сільського господарства, енергетики, банківської справи, децентралізації, цифрової економіки, довкілля та виборчих процедур; одночасно зазначає, що згідно з механізмом перевірки лише 37% завдань, пов'язаних із реалізацією Угоди, були виконані у 2019 році (порівняно з 52% у 2018 році). "ЄП визнає спроби, розпочаті у другій половині 2019 року для прискорення темпів реформ, але настійно закликає українські інститути не віддавати перевагу швидкості законодавчого процесу якості ухваленого законодавства і наголошує на важливості продовження виконання своїх зобов'язань", - наголошується у резолюції.

У зв'язку з цим у ЄП наголосили, що Україна не має випускати з уваги той факт, що рівень політичної, технічної та фінансової підтримки з боку ЄС залежатиме від того, якою мірою вона виконує зобов'язання, взяті на себе перед Союзом і його державами-членами, особливо з урахуванням того, що стосується процесу реформ, поваги прав людини, меншин і основних свобод, а також встановлення справжнього та ефективного верховенства права.

Крім того, у ЄП високо оцінили прогрес, досягнутий Україною у реформуванні державного управління, і відзначили важливість того, щоб не сповільнювати подальший прогрес.

У ЄП також закликали Україну завершити реформу децентралізації.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В. о. тимчасового повіреного у справах США провів зустріч із Порошенком - посольство

"Батьківщина" вимагає запровадити мораторій на підвищення тарифів на ЖКП

Німеччина закликала РФ бути більш конструктивною у вирішенні конфлікту на Донбасі, а Україну ухвалити "формулу Штайнмаєра"

Обсяг транзиту газу через Україну після 2024 року залежатиме від попиту в Європі - Пєсков

Лукашенко підписав декрет про перерозподіл владних повноважень

Рада зможе розглянути законопроект про великий Державний Герб не раніше за вересень - віце-спікер Кондратюк

Нардеп Юрчишин подав заяву до Нацполіції після виступу Шуфрича на телеканалі "Россия 1"

У депутатів є претензії до Тарана, Малюськи і Ткаченка - нардеп Качура

Гройсман про "шантаж" Китаєм: Із боку влади - це неприйнятне політичне флюгерство

Берлін вдасться до відповідних заходів, якщо РФ використовуватиме енергоносії як "зброю" проти України, - проект угоди США і ФРН щодо "Північного потоку-2"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА