Інтерфакс-Україна
12:10 11.02.2021

Доповідь Європарламенту свідчить, що ЄС очікує поглиблення інтеграції з Україною - Стефанішина

2 хв читати
Доповідь Європарламенту свідчить, що ЄС очікує поглиблення інтеграції з Україною - Стефанішина

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина вважає, що ухвалена Європейським парламентом Доповідь щодо імплементації Угоди про асоціацію свідчить, що ЄС очікує поглиблення інтеграції з Україною.

"Доповідь Європарламенту є черговим свідченням, що глибша інтеграція України з ЄС не є одностороннім запитом з Києва. Це запит, який підтримують наші європейські партнери. Ми "зшиваємо" Україну з ЄС сектор за сектором, аж доки Україна стане повноправним членом Євросоюзу. Виконавши Угоду про асоціацію на 53%, ми пройшли частину цього шляху. З-поміж того, ми вже готові укласти Угоду про "відкрите небо", виконали зобов’язання для укладання "промислового безвізу" з ЄС у трьох секторах, а також готові разом із ЄС розвивати флагманські ініціативи - Цифровий ринок та Європейський зелений курс"- наводить слова Стефанішиної прес-служба віце-прем'єра.

Вона зазначила, що ключовим залишається питання належного завершення розпочатих реформ, зокрема у сферах верховенства права, належного управління та боротьби з корупцією.

"Європарламент відзначив прогрес, досягнутий Україною у виконанні Угоди про асоціацію, зокрема у галузі сільського господарства, енергетики, банківської справи, децентралізації, цифрової економіки, довкілля та виборчих процедур. Європарламентарі також привітали впровадження реформ, які привели до дерегуляції економіки, більшої прозорості державних фінансів та вдосконалення нормативних актів", - додала Стефанішина.

Віце-прем'єр наголошує, що в рішенні йдеться про підтримку всебічного оновлення Угоди про асоціацію, поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції, включаючи посилену галузеву інтеграцію України в ЄС.

"Європарламент закликає Україну та ЄС активізувати зусилля щодо подальшої лібералізації двосторонньої торгівлі, включаючи укладення угоди ACAA - "промисловий безвіз", а також співпрацю щодо санітарних та фітосанітарних заходів. Підтримали у Європарламенті також якнайшвидше укладання з Україною Угоди про спільний авіаційний простір", - йдеться у повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Європейські лідери бояться, що Трамп відмовляється від дипломатичних зусиль

15 країн Європи виступили з ініціативою залучити країни БРІКС до врегулювання війни в Україні

Трамп дав зрозуміти європейським лідерам після розмови з Путіним, що не тиснутиме на Москву – ЗМІ

Зеленський обговорив з президентом Фінляндії Стуббом посилення санкційного тиску на РФ

Діалог між Трампом і Путіним не вплинув на ситуацію - голова комітету Ради

Кос: відкриття першого кластеру переговорів про вступ України в ЄС допоможе Угорщині вирішити питання нацменшин

Канцлер ФРН після розмови Трампа та Путіна: Європа посилить тиск на Москву через санкції

Більдт назвав перемогою для Путіна результати розмови з Трампом

Румунії пощастило, що на виборах президента вдалося уникнути впливу Росії - Сірко

ЄС та Велика Британія заявляють про непохитну відданість підтримки Україні – спільна заява за результатами саміту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА