14:49 12.02.2021

Корнієнко: Критика України в Європарламенті - це фіксація викликів і завдань, які усвідомлюють у команді Зеленського

3 хв читати
Корнієнко: Критика України в Європарламенті - це фіксація викликів і завдань, які усвідомлюють у команді Зеленського

Критика з боку Європейського парламенту і рекомендації щодо необхідності завершення в Україні розпочатих реформ є фіксацією викликів і завдань, які усвідомлюють у команді президента Володимира Зеленського, зазначив у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" перший заступник фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

"Ми вдячні нашим європейським партнерам за увагу до процесів, які відбуваються в Україні, за позитивні оцінки ходу реформ і конструктивну критику. Як на мене, цю критику не можна назвати жорсткою. Це швидше фіксація викликів і завдань, які усвідомлюють і в Європі, і в Україні, насамперед - у команді президента Зеленського. Звісно, нам хотілося б, щоб наші партнери помічали більше позитивних моментів, які об'єктивно виникають в Україні, - зокрема завдяки нашим спільним зусиллям. Але до критики ми ставимося уважно і з повагою", - зазначив Корнієнко.

При цьому у фракції монобільшості вважають корупцію найбільшим ризиком для майбутнього країни - на рівні з російською агресією на Донбасі та в Криму.

"Ми також вважаємо подолання системної корупції завданням номер один для української влади. Але, на жаль, опір старої системи, блокування процесів реформ із боку осіб та цілих інституцій, створених при попередній владі, - досить сильні та відчутні. Ми долаємо цей опір, дотримуючись принципу верховенства права, згідно із законом та базовими демократичними процедурами. Тому це забирає більше часу, ніж ми хотіли і планували", - пояснив політик.

Водночас Корнієнко наголосив, що стосовно подолання корупції та з метою деолігархізації у Верховній Раді вже заплановані до розгляду закони, які відновлять здатність антикорупційних органів і повну кримінальну відповідальність за недостовірне декларування статків, забезпечать реформу судочинства, нормуватимуть банківську діяльність, продовжать відкриття легальних ринків.

Реагуючи на зауваження Європарламенту стосовно того, що темпи законодавчої діяльності Верховної Ради, особливо в другій половині 2019 року, іноді йшли на шкоду парламентському контролю, прозорості та якості законодавства, Корнієнко зазначив, що такий темп був викликаний нагальною потребою виконати завдання в галузі структурних реформ, які не змогла зробити попередня влада через брак політичної волі.

"Адже саме на це був запит українського суспільства, яке вимагало і вимагає швидких та кардинальних змін, які дадуть змогу Україні просуватися шляхом євроінтеграції. Хотілося б нагадати, що саме під час так званого турборежиму було проголосовано рекордну кількість законів на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які до цього роками лежали в парламенті. Звісно, помилки траплялися, і ми їх виправляли і виправляємо зараз. Але вони не надто значні порівняно з позитивним ефектом, які мали ухвалені закони на процес реформування в Україні. Адже ми зробили те, з чим влада зволікала роками", - наголосив він.

Водночас перший заступник голови фракції "Слуга народу" звернув увагу на те, що минулого року робота парламенту була "повільнішою і системнішою, але не через відмову від стратегії швидких та кардинальних реформ, а тому, що обрані вперше депутати стали досвідченішими й уважнішими до найдрібніших деталей законотворчого процесу".

Стосовно ухвалення Виборчого кодексу напередодні місцевих виборів, через що, як зазначають у ЄП, партійні організації, кандидати та члени виборчих комісій не змогли належним чином підготуватися до реєстрації кандидатів, Корнієнко наголосив, що "це не перфектна практика, хоч вона і не суперечить Конституції України та законам, але такий крок був цілком виправданий".

"По-перше, це дало змогу нам виправити помилки і неузгодженості кодексу, який минула Верховна Рада ухвалила, можна сказати, в аварійному режимі. По-друге, ми розуміли, що місцеві вибори відбуваються в умовах завершення децентралізації, коли громади отримають кошти і повноваження для власного розвитку. Саме тому нашим завданням було створити всі умови для прозорої структуризації місцевої політики за партійним, а не особовим чи "клановим" принципам, а також для забезпечення кожної громади механізмами контролю за депутатами безпосередньо в період каденції - зокрема через процедуру відкликання місцевого депутата з ініціативи громади", - уточнив Корнієнко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США не залишать без наслідків продовження агресивних дій РФ

Туреччина вважає необхідними переговори РФ і України для вирішення розбіжностей між країнами - Ердоган

Україна отримала потужний сигнал солідарності від міжнародних партнерів на тлі ескалації з боку РФ - МЗС

Грузія вирішила повернути відкликаного майже рік тому посла в Україну

Міністр оборони Німеччини закликала Москву пояснити мету переміщення військ на кордоні з Україною

Зеленський: У Києва і Анкари єдине бачення з питань безпеки в чорноморському регіоні

Президент Туреччини висловився за врегулювання ситуації на Донбасі через діалог

Україна і Туреччина підписали міжурядову угоду про житлове будівництво для кримських татар

Президент Туреччини відмовився визнавати приєднання Криму до Росії

Глава МЗС Білорусі вважає, що Київ не бажає дотримуватися Мінських домовленостей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА