20:20 16.02.2021

Україна може розраховувати на допомогу Словаччини в реформах

2 хв читати
Україна може розраховувати на допомогу Словаччини в реформах

Україна може розраховувати на допомогу Словаччини в процесі трансформації та реформ, повідомив міністр закордонних і європейських справ Словаччини Іван Корчок під час робочого візиту в Україну.

"Я дуже добре розумію, і відчував у нашій розмові складність ситуації, в якій наразі перебуває Україна: з одного боку, ви маєте врегулювати зовнішню гібридну агресію і окупацію Криму, конфлікт на Донбасі, а з іншого боку, ви повинні рухатися вперед у процесі трансформації та реформ. І я хочу вам підтвердити, що Україна завжди в цьому процесі може розраховувати на Словаччину", - сказав Корчок на прес-конференції, що відбулася в режимі онлайн після переговорів з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Києві у вівторок.

Він наголосив, що його візит в Україну - це не просто підтвердження дружніх відносин між країнами, цей також висловлення солідарності з українськими сусідами, з якими Словаччина має багато спільного в історії, культурі, традиціях, а також в однакових цінностях свободи, прав людини та демократії.

"Словацька Республіка підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародного визнаних кордонів і засуджує окупацію Криму і розв'язування війни на Донбасі. Ми зробимо все, щоб допомогти Україні у втіленні її складних реформ, які є передумовою для поступового поліпшення життя громадян, а також для майбутньої інтеграції України в європейські та євроатлантичні структури", - заявив Корчок.

Він нагадав, що, крім допомоги під час пандемії COVID-19, з 2014 року Словаччина підтримала Україну проектами на суму більше ніж 9 млн євро.

Також глава МЗС Словаччини зазначив, що обидві країни хочуть розвивати економічне співробітництво. "Хочу також підтвердити панові міністрові, що ми дуже зацікавлені в тому, щоб словацькі партнери, які хочуть інвестувати та працювати в Україні, розуміли надійність українського правозастосування, щоб у майбутньому в них не виникало проблем, тому що це насправді дуже важливо, коли ти хочеш інвестувати в іншу країну", - пояснив він.

Глава МЗС Словаччини зазначив, що разом із міністром Кулебою відвідає у вівторок майдан Незалежності.

"Хочу показати всій Європі, що нам варто цінувати свободу. Свобода - це те, що нас усіх об'єднує. Словаччина завжди підтримуватиме трансформаційний шлях України", - додав Корчок.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко: Україна повинна стати активним учасником загальноєвропейської дискусії про майбутнє Об'єднаної Європи

Порядок денний саміту НАТО ще не затверджено, про участь України говорити зарано - віце-прем'єр Стефанішина

Зеленський обговорив євроінтеграційні прагнення України з представниками Бенілюксу

Збори ініціативної групи всеукраїнського референдуму не можуть бути проведені онлайн - роз'яснення комітету Ради

Єрмак: Ймовірно, незабаром відбудеться зустріч Зеленського і Байдена

Єрмак спростував інформацію про нібито перешкоджання ним зустрічі Блінкена з Епіфанієм

Україна та США досягли домовленостей, важливих для української безпеки і реформ - Кулеба

Блінкен запевнив, що США ні з ким не домовлятимуться стосовно України без неї - Кулеба

Кулеба та Блінкен обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США

Посол ЄС сподівається, що Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо законопроекту про ВРП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА