14:15 22.02.2021

ЄС рекомендує відкласти обрання нових членів ВРП з'їздом суддів до прийняття реформи - посол

2 хв читати
ЄС рекомендує відкласти обрання нових членів ВРП з'їздом суддів до прийняття реформи - посол

Європейський Союз рекомендує відкласти обрання нових членів Вищої ради правосуддя (ВРП) на з'їзді суддів до прийняття реформи ВРП, зазначає голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

"Викликає жаль той факт, що органи, які призначають ВРП, як-от з'їзд суддів, беруться за призначення своїх членів ВРП, не чекаючи на вдосконалення процедури відбору ВРП. Призначення членів ВРП за старими процедурами суперечило б духу важливої реформи, яку взяла на себе українська влада. Тому ми рекомендуємо відкласти призначення членів ВРП доти, доки не буде створено нову нормативно-правову базу, включно з Етичною комісію", - сказав Маасікас "Судебно-юридической газете" в понеділок.

Посол зазначив, що зобов'язаннями України в рамках макрофінансової допомоги ЄС є створення Етичної комісії з міжнародною участю, яка матиме повноваження здійснювати разову оцінку доброчесності та етики членів Вищої ради правосуддя та рекомендувати їх до звільнення органам, що обирають (призначають), у тих випадках, коли було встановлено, що члени ВРП не відповідають стандартам, і створити резерв попередньо відібраних кандидатів, з яких органи, що обирають (що призначають) членів Вищої ради правосуддя, висуватимуть свої кандидатури.

"Здійснити реформу Вищої ради правосуддя також наполегливо рекомендувала Венеціанська комісія, яка є найбільш авторитетним консультативним органом у Європі з питань верховенства права, а також МВФ і група підтримки послів G7 в Україні. Зокрема, залучення міжнародних експертів із високим рівнем доброчесності та професійного досвіду до процесу відбору нових членів Вищої ради правосуддя дало б змогу підвищити довіру суспільства до цього надзвичайно важливого органу суддівського управління і до судової системи загалом, що дуже необхідно в Україні", - зазначив він.

Маасікас також наголосив, що направлення законопроекту президента України про реформу ВРП до Венеціанської комісії не було рекомендацією партнерів України й уповільнить процес реформи.

"Я також хотів би зазначити, що запитувати ще один висновок Венеціанської комісії на цьому етапі з того ж питання реформи Вищої ради правосуддя, тоді як Венеціанська комісія лише нещодавно, кілька місяців тому, надала висновок з керівними принципами, не рекомендовано, і це надмірно уповільнить процес реформи", - сказав він.

Голова представництва ЄС зазначив, що реформа ВРП украй потрібна, і висловив сподівання, що це почуття невідкладності поділяють і українські партнери. "Ми готові надати всю необхідну підтримку цій реформі для досягнення кінцевих результатів у вигляді підвищення доброчесності, професіоналізму та суспільної довіри до української судової системи", - заявив Маасікас.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Комітет міністрів Ради Європи підтримав рішення про ситуацію з правами людини в Криму, яке засуджує окупацію півострова

Україна повністю готова пройти етап отримання ПДЧ і набути статусу члена НАТО

В "ОПЗЖ" обшуки у Медведчука вважають "помстою" та "політичною розправою"

"ОПЗЖ" вимагає невідкладного проведення виборів у 18 ОТГ на Донбасі

Парламент може ухвалити законопроект про службу в органах місцевого самоврядування восени - Корнієнко

Законопроект про місцевий референдум перебуває на обговоренні ВР - Стефанчук

"Батьківщина" відкрила гарячу телефонну лінію про земельний референдум

Суд скасував постанову ЦВК про неможливість провести місцеві вибори 2020 року у 18 громадах Донбасу - ОПОРА

Разумков сподівається, що парламент внесе зміни до Конституції в частині децентралізації

ЄС має намір просуватися до автономії у сфері оборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА