Інтерфакс-Україна
17:00 22.02.2021

Оксана Марченко може встигнути взяти участь у додаткових виборах до Ради - політолог

3 хв читати
Оксана Марченко може встигнути взяти участь у додаткових виборах до Ради - політолог

Дружина народного депутата України від "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука, телеведуча Оксана Марченко може встигнути висунути свою кандидатуру в депутати шляхом самовисування на проміжних виборах до Верховної Ради 28 березня, вважає генеральний директор Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.

"Участь у проміжних виборах - один зі шляхів того, як Оксана Марченко може втілити свій намір піти в політику. Є кілька вакантних округів, і я не виключаю, що вона може спробувати свої сили. У принципі, теоретично вона ще встигає висунути свою кандидатуру на цих довиборах як самовисуванець (до 25 лютого - ІФ)", - сказав Кошель у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

Він також наголосив, що такий варіант найбільш імовірний у тому разі, якщо Марченко балотуватиметься як єдиний кандидат від проросійських політичних партій, а "ОПЗЖ" не захоче створити їй конкуренцію в окрузі. "Відповідно, для цього треба ухвалити рішення, що від "ОПЗЖ" не балотуватимуться інші кандидати на тому чи іншому окрузі, і тоді Марченко має досить великі шанси на виборах", - зазначив голова КВУ.

Як ще один варіант потрапляння Марченко в публічну політику експерт також розглядає можливість для неї увійти до складу керівних органів партії "ОПЗЖ" або очолити жіноче крило політсили.

"Тобто для того, щоб стати одним із лідерів партії, зовсім не обов'язково мати мандат народного депутата", - пояснив Кошель.

При цьому політолог виключає швидке входження Марченко в політику як одного з лідерів "ОПЗЖ", оскільки "цілком природно, що проблема полягатиме в тому, чи погодяться з таким варіантом однопартійці Віктора Медведчука".

"Як бачимо, є дві частини партії, які відрізняються одна від одної. Одна з них підтримує Бойка (співголова партії "ОПЗЖ" та однойменної фракції в парламенті Юрій Бойко - ІФ), друга - орієнтується, власне, на Медведчука. І тому, я думаю, що безхмарне входження Оксани Марченко в політику як одного з лідерів "ОПЗЖ", найімовірніше, виключене", - уточнив Кошель.

Водночас голова КВУ акцентував на тому, що санкції не є перешкодою ні для балотування, ні для участі в політичному житті. "Наскільки відомо, Оксана Марченко останні п'ять років проживає на території України, судимості у неї немає, і їй більше ніж 21 рік, тобто усі можливості для неї на сьогодні абсолютно відкриті", - зазначив він.

Як повідомлялося, Рада національної безпеки і оборони України(РНБО) 19 лютого запровадила санкції проти Медведчука та його дружини через фінансування тероризму, 20 лютого президент України Володимир Зеленський своїм указом увів рішення в дію. Після відповідного рішення РНБО Марченко заявила про свій намір йти в політику для "захисту українського народу" і вступити в партію "ОПЗЖ".

Довибори до Верховної Ради призначені на 28 березня 2021 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко наполягає на гарантіях ненападу з боку влади на НАБУ та САП та на перезавантаженні ДБР

Мирна угода в Україні малоймовірна до весни — Стубб закликає підтримувати Київ попри корупційний скандал

"Євросолідарність" отримала підписні листи і починає збір підписів за відставку уряду – нардеп Герасимов

Асоціація міст наполягає на збереженні коштів у громадах: 64% ПДФО та реверсна дотація

МЗС на заяву Орбана: Лекції про корупцію від політика, замішаного у корупційних скандалах? Ні, дякую

У Києві заявляють: Цьогорічні мирні переговори з РФ наразі припинені через відсутність абиякого прогресу

Кличко обговорив з керівництвом групи ЄБРР подальше співробітництво та втілення наявних проєктів

Апарат Ради відмовив "Європейській солідарності" у видачі підписних листів за відставку уряду - Герасимов

Порошенко закликає до відставки уряду і формування нової коаліції в Верховній Раді

Звільнення Галущенка та Гринчук недостатньо, потрібна відставка всього уряду, вважають депутати "Голосу" і "ЄС"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА