Боррель обвинуватив Росію в активній дезінформації проти ЄС і пообіцяв краще їй протистояти

Високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що Росія посилила кампанії дезінформації, щоб очорнити демократію Євросоюзу і послабити його, і пообіцяв посилити роботу щодо запобігання та стримування зловмисної діяльності щодо ЄС.
"Дезінформація особливо зловісна в цей час пандемії, оскільки йдеться про ціну життів", - сказав глава дипломатії ЄС, під час виступу в понеділок у Брюсселі на слуханнях спеціального комітету Європейського парламенту з іноземного втручання в демократичні процеси Європейського союзу, включно з дезінформацією.
"Ми бачили поширення прокремлівських інформаційних бюлетенів, які стверджували, що носіння масок марне. Росія також робила все, щоб дискредитувати вакцини, які ми використовуємо, вихваляючи водночас власну вакцину і механізм її поширення, введений в Росії", - зазначив Боррель.
За його словами, дезінформація сьогодні поширюється в "індустріальних масштабах", і значний внесок у це вносить Росія. Тактика дезінформації урізноманітнюється.
Він навів як приклад свій візит до Москви на початку лютого. "Я спробував почати конструктивний діалог. Це не сподобалося російській владі. Вони не хотіли, щоб я говорив про речі, які вони не цінують: про права людини, наприклад, а також про "справу Навального". Ми бачили умисне і скоординоване маніпулювання, кампанію дезінформації проти Європейської зовнішньополітичної служби (ЄВС). Ми швидко виявили ці маневри і викривали їх протягом декількох тижнів", - продовжив глава європейської дипломатії.
Зокрема, він оскаржив тезу Москви про незаконність застосовуваних Євросоюзом обмежувальних заходів щодо Росії, оскільки, за його твердженням, міжнародне право в цих санкціях дотримувалося буквально.
Боррель нагадав, що за останні роки для виявлення такої дезінформації та координації зусиль для її викриття при ЄВС була створена структура East StratCom Task Force. Цей інструмент допоміг краще розуміти тактику і техніку державних і недержавних гравців у сфері дезінформації і починати діяти проактивно.
"Я, однак, вважаю, що нам потрібно поліпшити нашу роботу і діяти більш скоординовано з нашими державами-членами та партнерами", - сказав глава європейської дипломатії.
Високий представник ЄС повідомив, що в ході дискусії на відеоконференції Європейської ради 26 лютого лідери Євросоюзу закликали до тіснішої співпраці і координації для запобігання і реагування на гібридні загрози, включно з дезінформацією.
Він запевнив, що ЄВС разом із Єврокомісією відповість на цей заклик. "Наш набір інструментів кібердипломатії, запущений у 2017 році, дозволяє нам використовувати весь спектр наявних дипломатичних заходів для запобігання, стримування та реагування на зловмисні дії у кіберпросторі. Нагадаю, що в липні і жовтні минулого року Європейський союз уперше ввів санкції щодо фізичних і юридичних осіб, відповідальних за серйозні кібератаки, зокрема за ті, які були націлені на серце німецької демократії - Бундестаг", - зазначив Боррель.
Він заявив, що у відповідності зі своєю стратегією кібербезпеки, ЄВС продовжить роботу, щоб "допомогти захистити уряд, громадян та бізнес від зловмисних дій у кіберпросторі".