20:07 10.03.2021

РФ підтримує проросійські сили в Україні, які прагнуть домогтися визнання російського суверенітету над Кримом

2 хв читати
РФ підтримує проросійські сили в Україні, які прагнуть домогтися визнання російського суверенітету над Кримом

Реінтеграція окупованого Донбасу в Україну на умовах, продиктованих Кремлем, є неприйнятною для української влади. Проте російська сторона продовжує грати на затягування часу, очікуючи, що невирішений конфлікт рано чи пізно змусить керівництво України піти на поступки, йдеться в шостій щорічній доповіді Служби зовнішньої розвідки Естонії "Міжнародна безпека і Естонія".

У документі, витяги з якого опубліковані на сайті Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України в середу, наголошується, що РФ допомагає українським політичним силам, "що воліють тяжіти до Москви та чинять опір обраному Україною європейському шляху".

"Росія всебічно підтримує проросійські сили в українському політикумі, які прагнуть домогтися визнання російського суверенітету над Кримом та вирішення конфлікту на Сході України на продиктованих Росією умовах … Під час підготовки до місцевих виборів в Україні російське керівництво ще більше збільшило прихильність до політиків з лав ОПЗЖ. Давній знайомий президента Путіна, український олігарх та член парламенту Віктор Медведчук є частим гостем у глави РФ… Після таких візитів ключовий сигнал громадськості – декларування нероздільної долі та тісних зв’язків України й Росії", - зазначають в естонській розвідці.

У документі наголошується, що "реальність на окупованих територіях східної України визначається окупаційною владою, яка може відновити військовий тиск на Україну в будь-який момент за допомогою збройних формувань, що керуються і оснащуються Росією". "Наявність такої загрози на окупованій території України ... є чітким сигналом щодо небажання Росії відмовитися від агресії", - йдеться в доповіді.

Зі свого боку, департамент державної безпеки і військова розвідка Литовської Республіки в опублікованій спільній доповіді "Національна оцінка загроз 2021" зазначають, що РФ використовує заморожені конфлікти для втручання у внутрішні справи сусідніх країн, однак цей інструмент поступово втрачає свою ефективність.

"Спроби Москви нав'язати свої умови Києву в контексті примусу реінтегрувати Донбас з місцевими владними структурами під російським контролем і донині залишаються безуспішними. Кремль буде нездатним використовувати важелі свого контролю над Донбасом для контролю за зовнішньою і внутрішньою політикою України, поки вимоги Москви залишатимуться неприйнятними для більшості українців", - йдеться в документі, витяги з якого також опубліковані на сайті СЗР України.

Водночас, у доповіді наголошується, що РФ може "легко посилити свій військовий тиск на Київ", використовуючи "повністю і беззастережно" підконтрольні їй військові формування на Донбасі.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко: Україна повинна стати активним учасником загальноєвропейської дискусії про майбутнє Об'єднаної Європи

Кримська платформа - це дуже важлива ініціатива України з метою не дозволити міжнародному співтовариству забути проблему Криму - президент Латвії

Порядок денний саміту НАТО ще не затверджено, про участь України говорити зарано - віце-прем'єр Стефанішина

Зеленський обговорив євроінтеграційні прагнення України з представниками Бенілюксу

Збори ініціативної групи всеукраїнського референдуму не можуть бути проведені онлайн - роз'яснення комітету Ради

Єрмак: Ймовірно, незабаром відбудеться зустріч Зеленського і Байдена

Єрмак спростував інформацію про нібито перешкоджання ним зустрічі Блінкена з Епіфанієм

Україна та США досягли домовленостей, важливих для української безпеки і реформ - Кулеба

Блінкен запевнив, що США ні з ким не домовлятимуться стосовно України без неї - Кулеба

Кулеба та Блінкен обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА