Інтерфакс-Україна
17:40 12.03.2021

Текст законопроекту про місцевий референдум планується підготувати найближчим часом - Стефанчук

2 хв читати
Текст законопроекту про місцевий референдум планується підготувати найближчим часом - Стефанчук

Робоча група Верховної Ради з розробки проектів законів з питань народовладдя планує найближчим часом підготувати первинний текст законопроекту про місцевий референдум і винести його на громадське обговорення, повідомив перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук.

"Плануємо найближчим часом підготувати первинний текст законопроекту про місцевий референдум, а потім винести його на громадське обговорення. Далі проект закону буде доопрацьований за результатами всеукраїнського обговорення, зареєстрований у парламенті України та направлений на експертизу до Венеціанської комісії", - написав Стефанчук у соцмережі Facebook.

Він наголосив, що перед реєстрацією законопроекту робоча група планує здійснити поїздки в усі регіони України, щоб обговорити його текст із представниками місцевих рад і вдосконалити напрацьоване. За словами Стефанчука, нині близько 30 рад різних рівнів висловилися на підтримку цього законопроекту.

Він також поінформував, що під час чергового засідання члени робочої групи попередньо погодили, що фінансування місцевих референдумів відбуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

"Ми відмовилися від пропозиції часткового фінансування місцевих референдумів із державного бюджету, адже розуміємо, що пересторогою цього є те, що перед виборами ми будемо бачити парад місцевих референдумів коштом державного бюджету", - пояснив Стефанчук.

При цьому найбільш дискусійними виявилися питання частоти проведення місцевих референдумів і кількості питань, які можуть бути винесені.

"Поки ми зупинилися на формулі: один місцевий референдум - одне питання. Однак якщо нам вдасться розробити зрозумілий і неконфліктний механізм, ми не виключаємо можливості винести на референдум більше одного питання", - додав Стефанчук.

Крім того, робоча група попередньо погодила, що місцеві референдуми можуть проводитися двічі на рік - у березні та жовтні.

ОСТАННЄ

Зеленський: вважаємо, що двосторонній документ щодо гарантій безпеки зі США готовий

Зеленський обговорив із фон дер Ляєн роботу над документами щодо гарантій безпеки та плану відновлення

Президентка Єврокомісії повела телефонну розмову із Зеленським напередодні переговорів щодо миру цього тижня

Роль ОБСЄ на нинішньому етапі війни та після неї обговорили в Києві керівники організації

ЦВК зареєструвала Карабуту новим нардепом від "Слуги народу"

Порошенко вказує на ненадання обґрунтувань для санкцій протягом року попри відведені законом 15 днів

Трамп: Сподіваємося, що Іран швидко "сяде за стіл переговорів"

Порошенко обговорив з Мартою Кос шляхи прискорення євроінтеграції України

Гарантії безпеки від США та ЄС відкриють шанс на мир - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рада ЄС на тижні може затвердити регламент використання EUR90 млрд для України – Порошенко після зустрічі з Кубіліусом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА