Інтерфакс-Україна
20:44 16.03.2021

Україна та США мають об'єднувати зусилля для подальшого блокування будівництва "Північного потоку 2"

2 хв читати
Україна та США мають об'єднувати зусилля для подальшого блокування будівництва "Північного потоку 2"

Україна та США мають об'єднувати зусилля з метою подальшого блокування будівництва газопроводу "Північний потік 2", заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

"Україна неодноразово відчувала на собі, як цей економічний проект перетворюється на елемент тиску, елемент впливу не економічного, а політичного. І дуже часто він використовується як механізм шантажу. Тому я впевнений, що ми повинні об'єднувати зусилля в блокуванні подальшого просування цього процесу", - заявив Разумков під час телефонної розмови з сенатором США, співголовою Сенатського українського кокусу Робертом Портманом, повідомляє прес-служба парламенту.

Він назвав питання енергетичної безпеки одним із важливих елементів національної безпеки України й подякував США за санкційну політику стосовно "Північного потоку 2".

Спікер висловив сподівання, що США й надалі забезпечуватимуть санкції стосовно проекту "Північний потік 2", що унеможливить його остаточне завершення, і наголосив на необхідності повного блокування можливості його завершення та введення в експлуатацію.

Разумков також висловив удячність за послідовну санкційну політику США у відповідь на тривалу російську агресію проти України на Донбасі та в Криму й зазначив, що досягнення миру на Донбасі залишається пріоритетом для українського парламенту.

У свою чергу сенатор США Роберт Портман запевнив у підтримці США територіальної цілісності та суверенітету України. Також він висловив підтримку в протидії будівництву й запуску газопроводу "Північний потік 2".

Крім того, Разумков висловив сподівання, що співпраця між Україною і США активізується, зокрема, між групами міжпарламентських зв'язків і комітетами в закордонних справах.

"Україна цінує двопартійну підтримку, яку ми спостерігаємо в Конгресі США. Ми вдячні за підтримку законодавчих ініціатив, спрямованих на посилення допомоги Україні, особливо у сфері безпеки та оборони", - наголосив він.

Також він запевнив, що Україна визначилася зі своїм геополітичним напрямом - це європейська і євроатлантична інтеграція, і зазначив, що вдячний за підтримку США в цьому питанні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА