Інтерфакс-Україна
14:30 19.03.2021

Україна та Литва вважають за важливе збереження санкцій у зв'язку з будівництвом "Північного потоку-2" - Разумков

3 хв читати
Україна та Литва вважають за важливе збереження санкцій у зв'язку з будівництвом "Північного потоку-2" - Разумков

Україна та Литва займають єдину позицію щодо збереження та розширення санкцій у зв'язку з будівництвом "Північного потоку-2", заявляє голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

"Мені дуже приємно констатувати, що ми маємо спільний погляд на "Північний потік-2". На жаль, ми не можемо його розцінювати як економічний проект. Українська держава завжди була і залишається надійним та відповідальним транзитером газу. Але держава-постачальник використовує це не як бізнес або економічну співпрацю, а як механізм тиску на Україну", - заявив Разумков на зустрічі з президентом Литви Гітанасом Науседою, повідомляє прес-служба парламенту.

За його словами, якщо буде добудовано газопровід "Північний потік-2", то він становитиме загрозу не лише для України, а й для європейських держав, оскільки використовуватиметься для політичного тиску.

"Я мав можливість поспілкуватися з цього приводу з колегами з Литви та Польщі. І ми займаємо єдину позицію з цього питання. Для нас і для вас важливим є збереження тих санкцій, які запроваджені стосовно "Північного потоку-2", а може, і їх розширення. Тому що це єдиний дієвий механізм щодо постачальника", - зазначив Разумков.

Він наголосив, що безпека для України - це не лише слова.

"Триває війна на сході нашої держави, тимчасово окуповані території Донбасу, анексований та окупований Крим. Сьогодні ми отримали звістку про те, що, на жаль, загинув наш військовослужбовець", - сказав спікер.

За його словами, останніми тижнями та місяцями погіршилася ситуація на сході України та порушується перемир'я.

Голова Верховної Ради також наголосив на порушенні прав і свобод людини в Криму.

"Ситуація, на жаль, зберігається перманентною протягом уже багатьох років, а іноді навіть і погіршується. Порушуються не лише закони і Конституція України, тому що Крим - це частина саме нашої держави, як кому б не хотілося. Порушуються всі можливі норми міжнародного права", - сказав він.

Разумков висловив сподівання на підтримку Литви, зокрема в питанні доступу до Криму Міжнародного Комітету Червоного Хреста та інших міжнародних організацій, які мають забезпечити дотримання прав людини.

"Фактично Росія сьогодні перетворює український Крим на свою мілітаризовану базу і використовує виключно для таких інтересів, це загроза не лише для нашої країни, а й для Причорноморського регіону, багатьох держав Східної та Центральної Європи", - сказав спікер.

Він також наголосив на важливості того, щоб Україна та Литва залишалися надійними партнерами не лише у двосторонньому форматі та форматі "Балтік+", а й на різних міжнародних майданчиках, а саме в ПАРЄ, ПА НАТО, ПА ОБСЄ.

"Литва виступає не лише партнером, але дуже часто й адвокатом інтересів нашої держави", - зазначив Разумков.

Окремо спікер відзначив співпрацю у рамках ООН та наголосив, що Україна цінує підтримку Литви в питаннях безпеки. Він також висловив вдячність за допомогу в лікуванні та реабілітації українських військовослужбовців.

У свою чергу Науседа висловив підтримку Україні та наголосив, що двосторонні відносини двох держав мають великий потенціал.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

Петиція про запровадження санкцій проти Порошенка на президентському сайті не зібрала потрібних для розгляду голосів

Чехія проводитиме навчання українських пілотів на F-16 та L-39 в рамках Коаліції охочих – прем'єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА