14:10 22.03.2021

Разумков: Реформування сфери безпеки відповідно до стандартів НАТО - пріоритет для України

2 хв читати
Разумков: Реформування сфери безпеки відповідно до стандартів НАТО - пріоритет для України

Реформування військової сфери та сфери безпеки відповідно до стандартів НАТО є пріоритетом для України, заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

"Серед пріоритетів - перехід України на стандарти, норми та принципи НАТО. Ми суттєво просунулися за різними напрямами євроатлантичних реформ, зокрема ухвалили важливі законодавчі акти та керівні документи у сфері безпеки та оборони", - наводить слова Разумкова сайт парламенту під час зустрічі із заступником генерального секретаря НАТО Мірче Джоане у понеділок у Брюсселі.

Спікер нагадав, що Верховна Рада ухвалила закони України "Про оборонні закупівлі" та "Про розвідку", а також Стратегію національної безпеки України.

"Україна продовжить реформувати свою військову сферу та сферу безпеки відповідно до стандартів НАТО", - наголосив Разумков.

За його словами, визнання партнером НАТО з розширеними можливостями є важливим етапом реалізації євроатлантичних прагнень України.

Глава українського парламенту зазначив, що План дій щодо членства України в НАТО є логічним і безальтернативним кроком для України на шляху євроатлантичної інтеграції.

"Ми хотіли б побачити ПДЧ для України в найближчій перспективі і сподіваємося на формування серед союзників необхідного консенсусу в цьому питанні", - сказав він.

Разумков наголосив, що Україна вітає намір союзників підтвердити політику "відкритих дверей" Альянсу під час наступного саміту НАТО.

Керівник Верховної Ради також зазначив, що спільним пріоритетом і завданням Альянсу та України є відновлення засідань Комісії Україна-НАТО на високому рівні.

Крім того, він наголосив, що парламентський вимір залишається важливою складовою політичного діалогу з НАТО та союзниками.

"Ми вдячні Парламентській асамблеї НАТО, а також союзникам, що було підтримано пропозицію України про перенесення проведення чергової весняної сесії ПА НАТО на кінець травня 2022 року в Києві. Я сподіваюся, що коронавірус не завадить нам у цьому", - сказав голова Верховної Ради.

За його словами, пріоритетним завданням для українського парламенту є посилення співпраці між Україною та НАТО, спрямованої на підтримку безпеки в євроатлантичному просторі.

"Україна високо цінує незмінну солідарність союзників з нашою державою та рішучу позицію НАТО щодо триваючої агресії Російської Федерації у Криму та на Донбасі", - наголосив Разумков.

Глава парламенту висловив вдячність державам-членам за підтримку внутрішніх реформ в Україні, а також за зацікавленість і підтримку ініціативи України щодо створення "Кримської платформи", кінцевою метою якої є деокупація Криму.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кримська платформа - це дуже важлива ініціатива України з метою не дозволити міжнародному співтовариству забути проблему Криму - президент Латвії

Зеленський обговорив євроінтеграційні прагнення України з представниками Бенілюксу

Збори ініціативної групи всеукраїнського референдуму не можуть бути проведені онлайн - роз'яснення комітету Ради

Єрмак: Ймовірно, незабаром відбудеться зустріч Зеленського і Байдена

Єрмак спростував інформацію про нібито перешкоджання ним зустрічі Блінкена з Епіфанієм

Україна та США досягли домовленостей, важливих для української безпеки і реформ - Кулеба

Блінкен запевнив, що США ні з ким не домовлятимуться стосовно України без неї - Кулеба

Кулеба та Блінкен обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США

Посол ЄС сподівається, що Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо законопроекту про ВРП

Україна очікує від США підтримки у наданні ПДЧ та активної участі у Кримській платформі - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА