Інтерфакс-Україна
07:05 26.03.2021

Байден готовий як до конфронтації з КНДР, так і до "деяких форм дипломатії"

2 хв читати
Байден готовий як до конфронтації з КНДР, так і до "деяких форм дипломатії"

Президент США Джо Байден у четвер заявив, що готовий як до протистояння з Пхеньяном, так і до певних форм дипломатії.

"Ми консультуємося з нашими союзниками і партнерами, підуть відповіді, якщо вони (КНДР) виберуть посилення напруженості. Ми відповімо належним чином. Але я також готовий до деяких форм дипломатії", - заявив Байден, відповідаючи на питання журналіста про реакцію Вашингтона на здійснений КНДР запуск балістичних ракет.

Він наголосив, що дипломатія "повинна бути обумовлена кінцевим результатом денуклеаризації".

Пхеньян уранці в четвер здійснив запуск двох балістичних ракет, повідомляв раніше телеканал CNN із посиланням на високопоставленого американського чиновника. Цей запуск - другий за тиждень. Раніше повідомлялося, що Пхеньян у неділю провів запуск крилатих ракет.

Адміністрація США не вважала ці пуски масштабною провокацією. Президент США Байден заявив: "За даними міністерства оборони, це звичайна справа. У тому, що вони (КНДР - ІФ) зробили, немає нічого нового".

На відміну від балістичних, крилаті ракети не підпадають під санкції Ради Безпеки ООН. З кінця 2017 Північ підтримує добровільний мораторій на ядерні випробування і випробування ракет великої дальності.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв в інтерв'ю каналу NBC у лютому, що нова адміністрація США проаналізує політику стосовно Пхеньяна, щоб визначити найбільш ефективні шляхи досягнення денуклеаризації Корейського півострова. Інструменти впливу на КНДР, за його словами, включають можливість введення подальших санкцій за погодженням з союзниками, а також дипломатичні методи впливу, зазначає NBC.

Перший американо-північнокорейський саміт відбувся 12 червня 2018 року в Сінгапурі під час роботи попередньої адміністрації Дональда Трампа. Під час його роботи було досягнуто домовленості про відмову Північної Кореї від ракетно-ядерної програми в обмін на укладення мирного договору між двома країнами і скасування санкцій проти КНДР.

Після другого саміту, що відбувся в Ханої в лютому 2019 року, який закінчився без угоди, переговори про денуклеаризацію між Вашингтоном і Пхеньяном залишаються в глухому куті.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан закликав президентку ЄК фон дер Ляєн піти у відставку

Порошенко: Україна заслуговує на уряд, який працює задля збереження держави

Зміни в українському уряді потрібні для результату, там мають працювати професіонали, заявляють в "Ударі"

Захист прав людини в умовах агресії РФ набуває додаткової важливості – коментар МЗС щодо меморандуму єврокомісара з прав людини

Єврокоміссар з прав людини заявляє про випадки вибіркового військового набору в Україні та інші порушення при мобілізації - меморандум

Шлях України до вступу до ЄС несе зобов'язання щодо прав людини - єврокомісар

Настав час змінити правила гри у питанні санкцій проти Росії – сенатор-республіканець Грем

Нетаньягу висунув Трампа на Нобелівську премію миру

Україна готова в липні відкривати перші три переговорні Кластери про вступ в ЄС, або починати з 1-го Кластеру разом з Молдовою - Стефанішина

На цьому тижні країни ЄС дійдуть згоди разом із Словаччиною і Угорщиною щодо 18-го пакету санкцій проти РФ, прогнозує Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА