Інтерфакс-Україна
14:11 02.04.2021

Експерти оцінили євроінтеграційну політику України на "три з плюсом", а євроатлантичну на "п'ять із мінусом" - дослідження

3 хв читати
Експерти оцінили євроінтеграційну політику України на "три з плюсом", а євроатлантичну на "п'ять із мінусом" - дослідження

Експерти оцінили політику України щодо інтеграції в ЄС у 2020 році на "три з плюсом", свідчать результати дослідження, проведеного Радою зовнішньої політики "Українська призма" та Регіональним представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

"2020 рік із точки зору політичного діалогу Україна-ЄС запам'ятається своєю неоднозначністю. З одного боку, підтримка євроінтеграційного вектора України серед чиновників залишається постійною. З іншого - в практичній площині відбулося помітне гальмування впровадження норм і стандартів ЄС на тлі раніше обіцяних темпів", - ідеться в аналітичному дослідженні "Українська призма: зовнішня політика 2020".

Зазначено, що особливе занепокоєння виникло через конституційну кризу, яка розгорнулася відразу після проведення місцевих виборів, і затягування реформи правоохоронних органів, зокрема СБУ.

"Важливим результатом 2020 року для України є факт проведення 22-го саміту Україна-ЄС, під час якого вдалося уникнути значної критики, хоча одночасно відсутні й проривні результати", - наголошується в дослідженні.

Як зазначають експерти, виконання Угоди про асоціацію оцінюється на рівні 42%.

Євроатлантичну інтеграцію України експерти оцінили на "п'ять із мінусом".

"Головним успіхом 2020 року стало приєднання України до Програми розширених можливостей НАТО і здійснення першої закупівлі через систему закупівель НАТО. Водночас політичний інтерес та інституційна співпраця мали свої недоліки, які відобразилися і в неоднозначних заявах міністра оборони й представників окремих партій, і в затримці з підписанням Річної національної програми-2020 та призначенням голови місії України при НАТО з боку президента", - зазначають експерти.

Наголошується, що попри пандемію, Україна продовжила активну участь у спільних навчаннях, також не зменшився темп діалогу (онлайн і оффлайн) на рівні міністерств закордонних справ та оборони, Генерального штабу та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Експерти звернули увагу на те, що продовжилася реалізація програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців (у 2020 році - 280 осіб) та програми НАТО "Удосконалення військової освіти". Крім того, значну увагу з боку Міністерства оборони було спрямовано на реформу ЗСУ, відповідність стандартам НАТО і досягнення взаємосумісності.

"Незважаючи на заплановане ще в програмі уряду на 2018 рік приєднання України до Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки, в 2020 році процес так і не був завершений. У квітні Україна була визнана членами Північноатлантичної ради як потенційний операційний партнер тренувальної місії НАТО в Республіці Ірак, але указ президента не був підписаний, і національний персонал не відправлений. Невирішеним залишилося і питання блокування Комісії Україна-НАТО Угорщиною", - пояснюють експерти.

Загалом експерти оцінили зовнішню політику України в 2020 році на "чотири з мінусом".

"Попри пандемічні обмеження і значну турбулентність 2020 року, Україні вдалося утримати позитивний темп у реалізації зовнішньополітичних цілей, адаптуватися до нових умов ведення зовнішньої політики і навіть підвищити загальну оцінку її реалізації", - вважають опитані експерти.

Найвищі оцінки у 2020 році отримали зовнішньополітичні зусилля України щодо Великої Британії, Польщі, Туреччини, євроатлантичної інтеграції. Найнижчі загальні оцінки у Європейського енергетичного співтовариства, Ізраїлю, Російської Федерації, Угорщини, регіонів Західних Балкан і Латинської Америки, Центральної Азії, питань зміни клімату, нерозповсюдження ядерної зброї і міжнародної безпеки.

Українські експерти оцінювали зовнішню політику України з 1 січня до 31 грудня 2020 року. Було проаналізовано 51 напрям відповідно до п'ятьох індикаторів (політичний інтерес, інституційна співпраця, стратегічне бачення, діяльність і результати).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

Чернишов після обрання запобіжного заходу: Вважаю, що розмір застави є занадто великим

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА