16:39 15.04.2021

ВР у першому читанні схвалила законопроект про позбавлення волі за недостовірне декларування

2 хв читати
ВР у першому читанні схвалила законопроект про позбавлення волі за недостовірне декларування

Верховна Рада має намір запровадити обмеження або позбавлення волі за зазначення недостовірних даних у декларації про майно і доходи або неподання такої декларації.

Прийняття відповідного законопроекту №4651 за основу на позачерговому пленарному засіданні українського парламенту в четвер підтримали 283 народні депутати.

Проект закону пропонує внести зміни до ст. 366-2 Кримінального кодексу (декларування недостовірної інформації), передбачивши, що умисне внесення недостовірних відомостей до декларації, які відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, карається штрафом від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами на термін від 150 до 240 годин, або обмеженням волі терміном до двох років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до трьох років.

Якщо суб'єкт декларування умисно вніс недостовірні відомості, що відрізняються від достовірних на суму більше ніж 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, то пропонується встановити покарання у вигляді штрафу від 4000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадських робіт на термін від 150 до 240 годин, або обмеження волі терміном до двох років, або позбавлення волі на той самий термін із позбавленням права обіймати певні посади терміном до трьох років.

Крім того, згідно із законопроектом пропонується внести зміни до ст. 366-3 Кримінального кодексу (неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), згідно з якими за умисне неподання декларації передбачається карати штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами на термін від 150 до 240 годин, або позбавленням волі терміном до двох років з позбавленням права обіймати певні посади терміном до трьох років.

Як повідомлялося, в січні законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації (№4651) в парламенті зареєстрував президент України Володимир Зеленський.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб нині становить 2 тис. 270 грн.

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян – 17 грн.

Курс Національного банку України станом на 15 квітня: 27,9765 грн/$1.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сенатор США Грем: Путін - не легітимний президент, закликаю адміністрацію Байдена підтримати включення РФ до списку країн-спонсорів тероризму

Виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні критично важливе - Зеленський на зустрічі з Гремом

Президент Литви: Ми маємо бути тими, хто встановлює правила для майбутнього, не Путін

Зеленський зустрівся із сенатором США Гремом у Києві - посольство США

Боррель про EURO5 млрд військової допомоги: Ми продовжимо підтримувати Україну, чого це не коштувало б

Глава Євроради закликав зміцнити оборонний потенціал Європи, перейти в режим "воєнної економіки"

Австрія здатна очолити міжнародну коаліцію з гумдопомоги Україні - Стефанчук

Комітет із нацбезпеки обговорив поправки щодо регламентації вилучення транспорту в законопроєкті про мобілізацію - Фріз

Китай розглядає можливість участі в інавгураційному Саміті миру - посол Китаю у Швейцарії

ЄС: Російські вибори на тимчасово окупованих територіях України незаконні

РЕКЛАМА
Milk
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА