Інтерфакс-Україна
13:33 20.04.2021

"Слуга народу" вимагатиме пояснень від нардепа Шевченка щодо зустрічі з Лукашенком - Корнієнко

2 хв читати
"Слуга народу" вимагатиме пояснень від нардепа Шевченка щодо зустрічі з Лукашенком - Корнієнко

Фракція "Слуга народу" у Верховній Раді вимагатиме пояснень від народного депутата Євгена Шевченка щодо його зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, якого ЄС, США не визнають законно обраним.

"Очікується, що фракція вимагатиме від пана Шевченка пояснень після його повернення", - сказав перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Він наголосив, що ні партія "Слуга народу", ні однойменна парламентська фракція, ні Міністерство закордонних справ або Офіс президента України не делегували Шевченка на проведення будь-яких переговорів із офіційними особами Білорусі. Більше того, за словами Корнієнка, Шевченко не є членом парламентської делегації у Республіці Білорусь.

"Відповідно, всі зустрічі, які він проводить або проводитиме, - це його особиста ініціатива. Він діє як приватна особа, а не представник держави", - зазначив перший заступник голови фракції "Слуга народу".

Водночас Корнієнко наголосив, що такі дії порушують порядок реалізації зовнішньої політики України та принцип узгодженості дій всіх гілок влади у міжнародних відносинах.

У свою чергу Шевченко в ефірі телеканалу "Наш" заявив, що доповідав керівництву фракції про свій намір поїхати до Мінська на зустріч з Лукашенком. Він наголосив, що відповідно до закону про статус народного депутата, має право "на відносини з представниками інших держав" у рамках своїх повноважень і "не лізе у справи президента, в його політику".

Крім того, нардеп зазначив, що не боїться можливого виключення з фракції "Слуга народу".

"Я завжди говорив, що якщо фракція ухвалить рішення мене виключити, - то це проблеми фракції, а не мої. Я не тримаюся за фракцію. По-друге, думаю про майбутнє України та інтереси українського народу", - сказав Шевченко.

Раніше у вівторок народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі повідомив, що депутат від "Слуги народу" Євген Шевченко 20 квітня провів зустріч із Лукашенком у Мінську. Видання "БілТА" інформує про те, що зустріч Шевченка з Лукашенком відбулася у Палаці Незалежності.

Це не перший візит Шевченка до Мінська: 11 лютого 2021 року він відвідав Всебілоруські народні збори, які проводив Лукашенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Сюмар стверджує, що фабулу санкцій проти Порошенка ще у 2019 році ініціював Портнов

ЄК наразі не готова оголосити терміни ухвалення 18-го пакету санкцій проти РФ

Рух "ЧЕСНО": 62% мерів українських міст є гривневими мільйонерами, родини трьох мерів - доларовими мільйонерами

В ЄК сподіваються в короткі терміни оновлення угоди про зону вільної торгівлі з Україною для подальшої економічної підтримки

Зло, розпочате Росією без причини у 2014 році та 2022 році, триває вже 1198 днів – Маркарова

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

Попри "політичну кризу", уряд Нідерландів продовжуватиме підтримувати Україну - міністр оборони

Нідерланди нададуть Україні новий пакет допомоги на EUR400 млн у сфері морської безпеки

Тзв "меморандум" РФ свідчить, що Москва не планує закінчувати війну – нардеп Фріз

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА