Інтерфакс-Україна
17:48 20.04.2021

Кулеба розповів Блінкену про конкретні й нагальні потреби армії та сектору оборони України

2 хв читати
Кулеба розповів Блінкену про конкретні й нагальні потреби армії та сектору оборони України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що поінформував державного секретаря США Ентоні Блінкена про конкретні й нагальні потреби української армії та сектору оборони.

"Так, у нас із державним секретарем Ентоні Блінкеном була дуже хороша розмова тиждень тому в Брюсселі. Я поділився з ним деякими дуже конкретними і нагальними потребами української армії та сектору оборони. У мене немає жодних свідчень того, що Сполучені Штати не вважають, що варто допомагати Україні, але, звісно, усе залежить від деталей і подальшої поведінки Росії в цих обставинах", - сказав Кулеба під час прес-конференції онлайн у вівторок.

Також глава МЗС назвав три великі кроки, які Україна пропонує своїм партнерам зробити просто зараз, щоб відбити в Росії бажання до подальшої ескалації напруженості.

"Ми закликаємо наших друзів і партнерів голосно заявляти про свою підтримку України не лише в комунікаціях з Україною, але навіть важливіше - в їхніх прямих двосторонніх комунікаціях із Росією. Москва має чути з кожного кута, що Україна не буде самотня. Москва має чути з кожного кута, що не дві сторони - Україна і Росія - відповідальні за ескалацію, а лише Москва вдається до значного нарощування військ, лише Москва вдається до ескалації ситуації", - пояснив він.

Кулеба наголосив, що ціна запобігання подальшій ескалації ситуації Росією завжди буде нижчою, ніж ціна її припинення та пом'якшення її наслідків.

"І я сподіваюся, що наші друзі і партнери розуміють це. Набагато ефективніше дати Москві чітко зрозуміти, що нова стадія агресії матиме тяжкі наслідки для Росії: міжнародну ізоляцію і болючі економічні санкції", - вказав він.

За словами міністра, саме тому, звертаючись до Ради ЄС із закордонних справ, він закликав колег почати розглядати можливість запровадження нового раунду секторальних санкцій проти Росії.

"Третій крок. Ми просимо партнерів обговорити, як вони могли б допомогти Україні захистити себе за найгіршого сценарію. Це включає поглиблення співпраці з Україною в галузі безпеки й оборони", - зазначив Кулеба.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Посол Боднар засудив неприпустиме використання гасла "Слава Україні!" депутатом Сейму Польщі

РФ ефективна в гібридній війні, а її спецслужби працюють інтенсивніше за радянські, вважає президент Чехії

Членство нардепа Кузнєцова у фракції "Слуга народу" буде призупинено на час розслідування - Арахамія

Директорка департаменту КМДА Смірнова заявила правоохоронцям про стеження за нею

"Євроcолідарність" про призначення керівника БЕБ: Не хотілося б, аби у вересні Україна отримала ще одну "чорну мітку" Брюсселя

США цього тижня говорили з Росією про припинення війни, але результату немає — Рубіо

Вступ України до НАТО - фундаментальне питання безпеки для Польщі, заявляє голова Комітету із закордонних справ польського Сейму

Порошенко закликав до створення коаліції національної єдності та відновлення демократичних реформ

Депутат Дмитро Костюк заявив про вихід з фракції "Слуга народу"

Київрада вимагає від киян-мажоритарників з ВР пояснити голосування за знищення незалежності НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА